Новини 2018-06-01 17:06

Опитування показало, як українці ставляться до боротьби з корупцією в країні

Бекешкіна також повідомила, що 47% українців готові доручити формування Антикорупційного суду представникам антикорупційних ГО.

Опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центр Разумкова показало, що 83% українців вважають боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, а 50% – повністю провальною. Про це в п'ятницю, 1 червня, повідомила директор Фонду Ірина Бекешкіна.

 

За її словами, активними "борцями" з корупцією респонденти вважають ЗМІ (26%), антикорупційні громадські організації (18%) та Національне антикорупційне бюро України (11%).

 

Водночас 79% респондентів негативно оцінили антикорупційну діяльність судів.

 

"Поки не буде вироків – люди не будуть бачити ефективності боротьби з корупцією. Якби ефективно не працювати і прокуратура, і поліція, і НАБУ, і САП – поки не будуть "саджати", люди не будуть вважати, що ведеться ефективна боротьба з корупцією", – підкреслила Бекешкіна.

 

Вона також наголосила, що 47% українців готові доручити формування Антикорупційного суду представникам антикорупційних громадських організацій. Крім того, 38% опитаних вважають, що до процесу створення суду мають долучитися експерти з західних країн. Натомість лише 9% українців готові доручити формування Антикорупційного суду суддям від органів місцевого самоврядування.

 

Незважаючи на партійні вподобання населення, українці готові доручити формування Антикорупційного суду незалежним західним експертам.

 

Загальнонаціональне опитування населення України було  проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Нагадаємо, директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна повідомив, що майновий стан виборців прямо вплине на результат майбутніх президентських виборів в Україні: найбідніші голосуватимуть за Юлію Тимошенко, більшість порівняно благополучних – за чинного президента Петра Порошенка.