Новини 16:58

"Повільно, але невідворотно помирають". Супрун прокоментувала голодування українських політв'язнів

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що до наших полонених не допускають ані українських, ані міжнародних лікарів

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що уже четверо українських політичних в'язнів оголосили голодування. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

 

"Від 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування за свободу в’язнів сумління, яких утримує російська політична влада. Сьогодні наш Олег голодує 20 день. Він налаштований рішуче та готовий йти до кінця - або Кремль почне виконувати його вимоги, або Олег загине”, - написала Супрун.

 

Також  31 травня голодування також оголосив ув’язнений кримський активіст Олександр Кольченко, який він вимагає звільнити Олега Сенцова. Його також засудили за звинуваченнями у “тероризмі”. Він без їжі 3-й день.

 

Раніше, у знак солідарності з Олегом, голодування оголосив ув’язнений в Росії український солдат Олександр Шумков. Його голодування триває вже 10 днів.

 

"Найдовше голодує засуджений Росією в анексованому Криму український активіст Володимир Балух — 76-й день! Прокремлівський суд визнав його винним за збереження боєприпасів, натомість правозахисники зазначають, що його заарештували за прапор України на його власному подвір’ї” - наголосила Супрун.

 

Вона додала, що до бранців Кремля не допускають ані українських, ані міжнародних лікарів. Вони повільно, але невідворотно помирають.

 

Нагадаємо, сестра Олега Сенцова Наталія Каплан розповіла про його стан.

 

31 травня Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на Росію через справу незаконно засуджених українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких утримує РФ.

 

Раніше стало відомо, що незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію, наразі стан українця стабільний.

 

Як повідомлялося, 14 травня  Сенцов оголосив безстрокове голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини