Новини 2018-06-03 17:50

Британія вивчає походження багатства більше сотні осіб, серед яких є російські олігархи - ЗМІ

За словами директора NCA з економічної та кіберзлочинності його команда перевіряє "від 120 до 140" осіб через заяви про незрозуміле походження їхнього багатства.

Британське Національне агентство з питань злочинності (NCA) проводить перевірку походження коштів близько 130 осіб. Про це повідомляє The Times.

 

Зазначається, що з січня у Британії діють нові правила, згідно з якими, підозрювані у вчиненні тяжких злочинів особи зобов’язані пояснити походження своїх активів, у тому числі вартістю понад 50 тисяч фунтів стерлінгів.

 

Співробітники агентства розширили розслідування щодо бізнесменів, пов'язаних з режимом Владіміра Путіна після спроби вбивства російського колишнього шпигуна в Солсбері.

 

За словами директора NCA з економічної та кіберзлочинності Дональда Туна, його команда перевіряє "від 120 до 140" осіб через заяви про незрозуміле походження їхнього багатства.

 

"Наша мета полягає в боротьбі з корумпованими елітами та їх незаконним багатством. Ми не проводимо перевірки на підставі громадянства", - сказав він.

 

За даними видання, значна частина цих осіб росіяни або пов’язані з росіянами.

 

"Атака в Солсбері активізувала нашу роботу проти незаконно отриманого багатства ... і за визначенням збільшився обсяг роботи щодо корумпованих росіян або тих, які мають політичну вагу", - заявив інформатор видання в уряді.

 

Нагадаємо, у травні повідомлялось, що у Великій Британії обговорюється законопроект, аналогічний закону Магнітського в США, який дозволяє запроваджувати візові обмеження і заморожувати активи російських чиновників, причетних до загибелі юриста Сергія Магнітського в 2009 році.

 

Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявляв про можливі санкції проти Росії, якщо буде доведено, що за отруєнням колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля стоїть Кремль.

 

Також голова міжнародного комітету палати громад Великої Британії Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

"Акт Магнітського" був схвалений у США в 2012 року. Він спрямований на покарання російських чиновників, причетних до смерті адвоката Сєргєя Маґнітського, який розслідував корупцію серед посадовців.

схожі новини