Новини 2018-06-04 20:44

У Молдові скасували закон про статус російської як мови міжнаціонального значення

Документ з 4 червня є недійсним.

Конституційний суд Молдови визнав застарілим закон "Про функціонування мов на території Молдавської РСР", який наділяв російську мову статусом мови міжнаціонального значення. Про це в понеділок, 4 червня, повідомляє місцеве видання Point.

 

Як зазначається, суд визнав застарілим закон від 1989 року, який наділяв російську мову статусом мови міжнаціонального значення, а також гарантував використання української, російської, болгарської, іврит, ідиш, циганської мов, мов інших етнічних груп, що проживають на території республіки, для задоволення національно-культурних потреб. Так, документ з 4 червня є недійсним.

 

Водночас інші вимоги Ліберальної партії, яка просила суд визнати неконституційними п'ять законів країни, котрі проголошують російську мову мовою міжнаціонального спілкування, були відхилені.

 

Як повідомлялося 29 травня, Конституційний суд Молдови вирішив розглянути запит депутатів Ліберальної партії, які вимагають визнати неконституційним положення про статус російської мови як мови міжнаціонального спілкування в країні. 

 

Нагадаємо, 10 січня глава парламенту Молдови Андріан Канду, який тоді за рішенням Конституційного суду виконував обов'язки президента, підписав закон "про боротьбу з російською пропагандою".