Новини 2018-06-05 08:33

Сенцову заливатимуть поживну суміш у ніс – адвокат Дінзе

Українець написав згоду на зустріч з кримським архієпископом УПЦ КП Климентом, бо "несподівано виникла необхідність у сповіді".

Лікарі, які спостерігають за станом незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова, очікують до 30-го дня його голодування негативної реакції, яка вимагатиме їхнього втручання. Про це за підсумками відвідання політв'язня в колонії в російському місті Лабитнангі заявив 4 червня його адвокат Дмитро Дінзе, повідомляє "Радіо Свобода".

 

За його словами, Сенцову  заливатимуть поживну суміш у ніс.

 

"Коли таке станеться, його зондуватимуть, заливатимуть поживну суміш в ніс. Однак, якщо він не перестане і після цього відмовлятися від їжі, то кінець буде фатальний. Це не була погроза, лікар просто попередив Олега", – зауважив він.

 

Наголошується, що українцю робили ультразвукове дослідження.

 

"Виглядає він у цілому нормально, за ним стежать лікарі. Робили ультразвукове дослідження, оглядали. Внутрішні органи в нормі, перебуває в задовільній формі", – підкреслив адвокат.

 

Зокрема, його адвокат, кінорежисер Аскольд Куров, який також зустрівся з Сенцовим, та кримський архієпископ УПЦ КП Климент залишилися в Лабитнангі. Так, священик, дозвіл на побачення якого з політв'язнем дала адміністрації колонії, 4 червня не встиг зустрітися з українцем.

 

Наголошується, що співробітники колонії спочатку дали зрозуміти Сенцову, що він може зустрітися або з Куровим, або з архієпископом Климентом. Хто такий Климент, він не знав, і відмовився від зустрічі з ним.

 

Згодом адвокат пояснив, що за російським законодавством Сенцов має право на відправлення релігійних потреб і це не буде відбуватися за рахунок кількості дозволених побачень, а також розповів про діяльність архієпископа для підтримки політв’язнів і їхніх родин у Криму.

 

Тож Олег написав згоду на зустріч із формулюванням "несподівано виникла необхідність у сповіді".

 

Нагадаємо, сестра Сенцова Наталія Каплан заявила, що він виступив проти голодування активіста Олександра Кольченка, якого утримує РФ. 

 

Крім того, як зазначається, Дінзе 4 червня був у Сенцова в колонії три години. Він повідомив, що український режисер прочитав усі листи, які йому писали, а також дізнався про акції на його підтримку по всьому світу.

 

Як повідомлялося, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. Згодом стало відомо, що незаконно засуджений у Росії Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію. 31 травня незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова.  

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини