Новини 2018-06-06 09:14

США депортували засудженого у російській справі нідерландця Алекса ван дер Зваана

Юрист був переданий голландській владі після звільнення з в'язниці в штаті Пенсильванія, де він пробув 30 днів.
Перший і єдиний засуджений у рамках розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії в американські вибори у 2016 році, Алекс ван дер Зваан, відбув термін покарання в американській в'язниці та депортований до Нідерландів. Про це повідомляє телеканал CNN з посиланням на імміграційну та митну поліцію США (ICE).

 

"Перша особа, яка відбуває покарання у в'язниці за звинуваченнями спецпрокурора Роберта Мюллера у розслідуванні щодо Росії, була депортована (зі США – ред.) до Нідерландів у вівторок", - йдеться у повідомленні.

 

 

Зазначається, що ван дер Зваан був переданий голландській владі після звільнення з в'язниці в штаті Пенсильванія, де він пробув 30 днів.

 

Крім того, нідерландець мав сплатити штраф у розмірі $20 тис.

 

Нагадаємо, 3 квітня у США нідерландського юриста Алекса ван дер Зваана, якого звинуватили у брехні під час надання свідчень у рамках розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера втручання РФ у вибори в США, засудили до 30 днів ув’язнення. Він став першою людиною, яку засудили у рамках розслідування Мюллера. Нідерландця ув’язнили через два місяці після того, як він визнав, що брехав федеральним агентам про свої контакти з колишнім радником президента США Річардом Гейтсом і людиною, яку ФБР оцінило як пов'язану з російською військовою розвідкою.

 

За даними прокуратури ван дер Зваан причетний до таких гучних справ, як процес над колишнім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко у 2012 році. Саме ван дер Зваан допомагав готувати юридичні документи для засудження Тимошенко. Крім того, він кілька років захищав інтереси екс-президента України Віктора Януковича. А до того - працював з українським бізнесменом Геннадієм Боголюбовим.

схожі новини