Новини 2018-06-06 10:01

Геращенко закликала представників міжнародних організацій проявити наполегливість у питанні звільнення політв'язнів

Політик заявила, що їй не вдалося знайти жодної реакції Генсека РЄ та комісара з прав людини РЄ щодо вироку Сущенку.
Перший заступник Голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої групи Ірина Геращенко закликала міжнародні організації проявити активнішу позицію у питанні визволення українських заручників і політв'язнів Російської Федерації. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook у середу, 6 червня. 
 

Геращенко заявила, що їй не вдалося знайти жодної реакції Генсека Ради Європи Ягланда , комісара з прав людини Ради Європи Міятович, Репортерів, AI та інших.

 

"Знайшла заяву спецпредставника ОБСЄ з питань свободи слова по Роману і все", - повідомила вона.

 

"Якщо ж ці організації дійсно не спромоглися навіть на занепокоєння, то прохання до всіх нас, до політиків і дипломатів, в тому числі професійних журналістських спілок- потроїти спільні зусилля і посилити риторику з вимогою звільнити, публічно й негайно закликати ці організації відкрити очі і побачити очевидне: журналістів - заручників Кремля ( Семена, Сущенко, Асєєв), в‘язнів- бранців Кремля. Вимагати від Путіна звільнити українців з такою ж наполегливістю і швидкістю реакції, як вони роблять заяви про « занепокоєння» по « інсценуванню вбивства заради спасіння життя» чи затримання пропагандиста в путінських орденах і медалях", - написала Геращенко.

 

"Тому чекаємо, в тому числі від НСЖУ , заяв і звернень до ОБСЄ, МКЧХ, АІ, Репортерів, РЄ з однією вимогою : допуск МКЧХ до бранців Кремля і їх негайне звільнення з тюрем РФ і з тюрем окупованих територій", - підсумувала вона.

 

Нагадаємо, 4 червня Московський міський суд засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму за сфабрикованим звинуваченням у шпигунстві. Захист українського журналіста збирається оскаржити вирок.

 

14 травня незаконно ув'язнений в Росії український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

схожі новини