Новини 13:29

Адвокат повідомила, що Сенцов перебуває у критичному стані

Цього тижня може бути ухвалене рішення про примусове годування українського режисера.

Український режисер Олег Сенцов, який продовжує безстрокове голодування у російській в'язниці, перебуває у критичному стані, а його здоров’я стрімко погіршується. Про це під час конференції 6 червня повідомила адвокат Ольга Дінзе.

 

"Стан здоров'я Сенцова в даний час залишає бажати кращого. Як пояснив адвокат Дмитро Дінзе, він зараз знаходиться на межі... Лікар колонії дійсно стурбований і сказав, що він вважає, що цього тижня буде вирішуватися питання про примусове годування, через крапельницю через ніс", - сказала Дінзе.

 

Вона зазначила, що нещодавно Сенцова обстежили в місцевій лікарні. Туди його вивозили спеціально, що я рідкістю для колонії. Нині ж працівники колонії серйозно побоюються смерті Сенцова.

 

 

Адвокат додала, що архієпископу Сімферопольського і Кримського Української православної церкви Київського патріархату Клименту так і не вдалося зустрітися з Сенцовим.

 

"На жаль, закон РФ не дозволяє незареєстрованим релігійним об'єднанням відвідувати осіб, які утримуються у колонії, або під вартою... Климент буде наполягати на відвідуванні Сенцова і буде звертатися з скаргою на його недопуск до Сенцова", - розповіла Дінзе.

 

Нагадаємо, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. Згодом стало відомо, що незаконно засуджений у Росії Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію. 

 

Як повідомлялося 16 березня, Сенцов повідомив про погіршення стану здоров'я. Зокрема, він зазначив, що в нього почали кришитися зуби та випадати волосся.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини