Новини 22:05

Адвокат повідомила, що політв'язень Балух сподівається на обмін

За даними Дінзе, ім’я Володимира Балуха є в українських списках на обмін в числі основних

У окупованому Криму незаконно засуджений український активіст Володимир Балух, який 81 день продовжує голодування, хоче, щоб його обміняли та вивезли на материкову Україну. Про це повідомила його адвокат Ольга Дінзе.

 

"У нього склалася позиція безвиході. Він каже, що його з в’язниці ніхто не відпустить – якщо не ця кримінальна справа, то буде наступна. Тому тепер він, нарешті, заговорив – протягом декількох місяців ми говоримо про те, що якщо буде обмін, і якщо все складеться якнайкраще, то він дуже-дуже хоче поїхати на материкову Україну", – зазначила вона.

 

Водночас Дінзе заявила, що за її даними, ім’я Володимира Балуха є в українських списках на обмін в числі основних, однак Росія поки що не підтверджує готовність до переговорів.

 

"Якщо настане якась політична воля з боку Росії, то, звичайно ж, він буде в числі осіб, що підлягають обміну. Але поки що я позицію Росії не почула жодного разу – вони весь час говорять про те, що повинні дозріти якісь умови. Які умови? Нам, на жаль, не говорять", – додала адвокат.

 

Як повідомлялося, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Балух оголосив безстрокове голодування. 6 червня стало відомо, що український активіст Володимир Балух, який продовжує голодування вже 80 день, втратив 30 кілограмів ваги. 

 

Нагадаємо, 16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

схожі новини