Новини 2018-06-11 14:11

В Італії мери збунтувались проти уряду через блокаду судна з мігрантами

Мер Неаполя назвав главу МВС Італії Маттео Сальвіні "безсердечним міністром".

На півдні Італії декілька мерів збунтувалися проти  рішення віце-прем’єра і міністра внутрішніх справ Маттео Сальвіні закрити порти країни для рятувального судна з понад 600 мігрантами на борту. Про це повідомляє видання Politico.

 

Зокрема, мер Неаполя Луїджі де Магістріс заявив, що місто готове безкоштовно "врятувати людські життя", назвавши Сальвіні "безсердечним міністром".

 

 

Крім того, мер Палермо Леолука Орландо, мер Таранто Рінальдо Мелуччі і мер  Реджо-Калабрії Джузеппе Фалькомата також заявили, що будуть готові прийняти судно.

 

"Ми завжди раділи рятувальним човнам і суднам, які рятували життя в морі. Ми не зупинимося зараз. Сальвіні порушує міжнародне право. Він ще раз показав, що нашщ уряд – вкрай ультраправий", - наголосив  мер Палермо Леолука Орландо.

 

 

 

У свою чергу, лідер праворадикальної "Ліги" Сальвіні захистив своє рішення у Facebook.

 

"Мальта нікого не приймає. Франція повертає людей назад на кордоні, Іспанія захищає свій кордон зброєю. Від сьогодні Італія також почне говорити "ні" торгівлі людьми та бізнесу незаконної імміграції"", - написав він.

 

 

Нагадаємо,  сотні мігрантів застрягли на борту рятувального корабля в Середземному морі, після того як Італія відмовила судну заходити в порт.  Так, 629 людей, включаючи вагітних жінок та багато дітей, були врятовані в суботу кораблем Aquarius з французької  неурядової організації спільно з німецьким центром SOS Mediterranee. Наразі корабель знаходиться між Мальтою та Сицилією, чекаючи на безпечний порт. 

 

Раніше міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні у спільній заяві з міністром, відповідальним за італійську берегову охорону, Даніло Тонінеллі, заявив, що мігрантів має прийняти Мальта, яка "не може продовжувати шукати інший шлях, коли йдеться про дотримання точних міжнародних конвенцій про захист людського життя".