Новини 2018-06-11 15:13

США повідомили про нову "акустичну атаку" на дипломатів на Кубі

Зокрема, у працівника в Гавані виявили симптоми так званої "акустичної атаки".

Посольство США повідомило про нову "акустичну атаку" на дипломатів у Гавані (Куба). Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ Куби.

 

Зокрема, у диппредставництві США розповіли про новий випадок невідомого нездужання у свого працівника в Гавані, а саме – у нього виявлені симптоми так званої "акустичної атаки".

 

У свою чергу, МЗС Куби наголосило, що кубинська влада не мали доступу до потерпілого.

 

Як повідомлялося, 17 вересня 2017 року колишній держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що США розглядають питання про закриття свого посольства в столиці Куби, Гавані, через низку нез'ясованих інцидентів, які завдають шкоди здоров'ю американських державних службовців у тій країні.

 

На початку вересня 2017 року Держдепартамент США повідомив, що інциденти «акустичних атак» на американських дипломатів у Гавані продовжувались у серпні. Тоді Держдепартамент заявив, що слідство в цій справі за участю Федерального бюро розслідувань продовжується, і кожен з випадків вивчається після отримання нової інформації. До того часу було підтверджено, що вони мали вплив на здоров’я 19 американських державних службовців. Профспілка, яка представляє інтереси американських дипломатів, висловила занепокоєння з приводу серйозності симптомів «акустичного переслідування». Два американські дипломати в результаті атаки зазнали довготермінової шкоди для здоров’я, вони втратили слух і не змогли повернутися до праці на Кубі.

 

Крім того, Міністерство закордонних справ Канади повідомило, що у одного з канадських дипломатів, який працює на Кубі, виявлені ті ж симптоми таємничої втрати слуху, про які раніше завили американські дипломати.