Новини 2018-06-11 16:28

Омбудсмен РФ розповіла Денісовій про стан політв'язнів у Криму

Зазначається, що затримні пройшли медичний огляд та за необхідністю були направлені до лікарні.

У окупованому Криму стан політичних в'язнів, яких утримують у СІЗО Сімферополя, оцінюють як задовільний. Про це повідомила омбудсмена РФ Тетяна Москалькова, передає прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової.

 

"Омбудсмен РФ 19 травня перевірила умови тримання та надання необхідної медичної допомоги українським політв’язням Володимиру Балуху, Узаіру Абдуллаєву, Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Зеврі Абсеітову, Рустему Абільтарову, Енверу Сейтосманову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Кязіму Аметову, Руслану Трубачу та Ісмаїлу Рамазанову", – йдеться в повідомленні.

 

Так, Москалькова повідомила, що стан здоров’я затриманих медичні працівники оцінили як задовільний. За її словами, у ході розмов із політв'язнями та на основі наданих адміністрацією СІЗО документів було встановлено, що всі вищезазначені особи пройшли медичний огляд та за необхідністю були направлені до лікарні для надання кваліфікаційної допомоги. 

 

"Обвинуваченим і засудженим забезпечуються передбачені законом умови тримання. Технічне оснащення камер перевіряється щоденно. У разі виявлення будь-яких несправностей, працівники установи приймають міри для їх усунення. Затримані особи у СІЗО забезпечені триразовим харчуванням, а також їм дозволено отримувати без обмежень посилки та передачі. Вони щоденно мають прогулянку  тривалістю не менше години", – наголошується у відповіді омбудсмена РФ.

 

Як зазначається, перешкод для відвідання затриманих адвокатами не встановлено.

 

"Відвідані мною громадяни у ході розмов не виразили претензій до працівників адміністрації СІЗО. Також вони не підтвердили застосування до них фізичного чи психологічного впливу. Разом із тим, вони висловили ряд прохань, які після мого звернення до керівництва закладу були задоволені", – додала вона.

 

Згідно з повідомленням, Зеврі Абсеітову було дозволено використання медикаментів, переданих йому родиною. Водночас прохання Володимира Балуха про забезпечення приватності наявного в камері санвузла, за словами Москалькової, було оперативно задоволено працівниками установи.

 

Крім того, Омбудсмен РФ повідомила, що Балух утримається в двомісній камері площею 10,5 кв.м.,  обладнаній у відповідності до установлених стандартів. У камері наявний телевізор і бак для питної води. Разом з ним у камері знаходиться ще одна особа.

 

"Тілесних ушкоджень, травм чи ознак здійснення на нього фізичного чи психологічного тиску при доставлені Володимира Балуха до СІЗО, або за період його тримання в установі, в тому числі і після виїзду в ізолятор тимчасового тримання, не виявлено. Звернення, заяви чи скарги через адміністрацію СІЗО Володимиром Балухом не направлялись. Претензій до умов тримання, скарг на принижуюче чи жорстоке ставлення у ході відвідання мною засуджених він не висказав", – заявила вона.

 

Як повідомлялося 15 травня, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала російську колегу Тетяну Москалькову перевірити стан дотримання прав українських в’язнів у СІЗО Сімферополя в окупованому Криму. 

схожі новини