Новини 2018-06-12 09:53

Правозахисники спростували інформацію омбудсмена РФ про умови утримання Балуха

Зокрема, як зазначається, 10 червня українця помістили в "олівець" (вузьку камеру) і протримали там близько двох годин.

У окупованому Криму незаконно засуджений українського політв'язень Володимир Балух знаходиться в СІЗО у гірших умовах, ніж ті, про які розповіла  російський омбудсмен Тетяна Москалькова. Про це 11 червня повідомила "Кримська правозахисна група".

 

"Українського політв'язня Володимира Балуха вчора, 10 червня 2018 року, після того, як привезли в СІЗО Сімферополя з ІТТ сел. Роздольне, помістили в "олівець" (вузька камера, в якій можна тільки стояти або сидіти) і протримали там близько двох годин. В українця без пояснення причин взяли відбиток пальця правої руки", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Балух поскаржився родичам, що в задушливому приміщенні він відчув сильний головний і серцевий біль.

 

"Коли Балуха привели в його камеру, він виявив, що з камери зник телевізор, про наявність якого повідомляє в своєму офіційній відповіді українському омбудсмену російський омбудсмен Тетяна Москалькова. За її інформацією, Володимир Балух міститься в двомісній камері площею 10,5 кв.м., обладнаної відповідно до встановлених стандартів. У камері є телевізор і бак для питної води. Разом з Володимиром Балухом в камері знаходиться ще одна людина", – наголосили правозахисники.

 

Однак, згідно з повідомленням, Балух в камері наразі знаходиться один.

 

Як повідомлялося 11 червня, омбудсмена РФ Тетяна Москалькова заявила, що в окупованому Криму стан політичних в'язнів, яких утримують у СІЗО Сімферополя, оцінюють як задовільний. Крім того, вона повідомила, що Балух утримається в двомісній камері площею 10,5 кв.м.,  обладнаній у відповідності до установлених стандартів. У камері наявний телевізор і бак для питної води. Разом з ним у камері знаходиться ще одна особа.

 

Нагадаємо, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Балух оголосив безстрокове голодування. 6 червня стало відомо, що український активіст Володимир Балух, який продовжує голодування вже 80 день, втратив 30 кілограмів ваги. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

схожі новини