Новини 2018-06-13 09:36

У МЗС заявили, що рішення суду ООН за позовом проти РФ буде обов'язковим для виконання

За словами Беци, у Росії є можливість визнати неправомірність своїх дій і врегулювати ситуацію під час судового процесу.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі за позовом України проти Росії буде обов'язковим для виконання. Про це заявила речник відомства Мар'яна Беца.

 

"Справа в будь-якому випадку займе кілька років. Але все одно це дуже важливо. По-перше, для нас це доказова база для суду, а якщо суд приймає рішення на користь України, воно є обов'язковим для виконання обома сторонами. Це єдиний судовий орган, який розглядає спори між державами, рішення якого є обов'язковим", – наголосила вона.

 

Водночас у МЗС зазначили, що в РФ є можливість визнати неправомірність своїх дій і врегулювати ситуацію під час судового процесу, однак українська сторона на це не розраховує через тактику Москви.

 

Нагадаємо, 12 червня Україна подала до Міжнародного суду ООН меморандум щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. За словами глави МЗС Павла Клімкіна, меморандум важить близько 90 кг, складається з 17 500 сторінок тексту і міститься в 29 томах.