Новини 2018-06-13 22:15

Українська сторона вимагає від РФ надати контроль над Донецькою фільтрувальною станцією

Систематичні обстріли бойовиків загрожують безпеці працівників станції та водопостачанню.

На переговорах Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у Мінську Україна закликала Росію припинити обстріли Донецької фільтрувальної станції та повернути Україні контроль над ДФС. Про це 13 червня повідомила у Facebook прес-секретар представника України у контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

 

"Систематичні обстріли з боку НЗФ ОРДО загрожують безпеці працівників станції та водопостачанню, яке є життєво необхідним для величезної кількості людей. На цій ділянці РФ досі не дає гарантій безпеки для працівників, ремонтників та СММ ОБСЄ. Відповідно до лінії розмежування від 19 вересня 2014 року Донецька фільтрувальна станція має перебувати під контролем України. Саме тому закликаємо РФ в найкоротші терміни забезпечити виконання цієї домовленості", - написала Оліфер.

 

Вона також розповіла, що під час зустрічі узгоджувались технічні параметри відновлювальних робіт мостового переходу в районі Станиці Луганської.

 

Крім того, в рамках економічної підгрупи українська сторона передала ОРДЛО пропозиції щодо проведення ремонту та інвентаризації майна компанії "Vodafone Україна" на непідконтрольній території.

 

"Проте аварійно-відновлювальні роботи, які необхідно виконати на території ОРДЛО, було зірвано. Сталого мобільного зв'язку потребують мільйони мирних мешканців по обидва боки лінії розмежування", - зазначила прес-секретар. 

 

Нагадаємо, 13 червня стало відомо, що російська сторона не погодилася на пропозиції України стосовно виконання Мінських угод під час засідання Тристоронній контактній групи у Мінську.

схожі новини