Новини 13:49

Сейм Польщі прийняв постанову з вимогою звільнити політв’язнів РФ

За ухвалення резолюції проголосували 410 депутатів, 2 були проти, 4 утримались.

Сейм Польщі у п'ятницю, 15 червня,  прийняв постанову з вимогою звільнення незаконно утримуваних Олега Сенцова та усіх інших політв'язнів Кремля. Про це повідомляє Gazeta Prawna.

 

Зазначається, що за ухвалення постанови проголосували 410 депутатів, 2 були проти, 4 утримались.

 

Так, доповідачем щодо постанови під час пленарного засідання Сейму був Анджей Галіцький з Громадянської платформи, який також був зобов’язаний главою комітету Ґжеґожем Схетиною представити резолюцію на наступному засідання Парламентської асамблеї Ради Європи.

 

У свою чергу, міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував ухвалення постанову у справ українських політв'язнів.

 

"Щиро вдячний Сейму Республіки Польща за прийняття ухвали із закликом до Росії звільнити українських політичних в’язнів. Завдяки таким партнерам як Польща ми є сильніші і солідарні в захисті цінностей і життів невинних людей", - написав він у Twitter.

 

Раніше  Комітет у закордонних справах Сейму Польщі одноголосно підтримав поданий групою депутатів опзиційної партії "Громадянська платформа" проект резолюції щодо звільнення незаконно утримуваних Олега Сенцова та усіх інших політв'язнів Кремля.

 

Зокрема, польські депутати хочуть, щоб Сейм звернувся до  влади РФ  із закликом про "звільнення усіх громадян України, яких утримують з політичних міркувань у російських в’язницях та слідчих ізоляторах".

 

Нагадаємо,  14 червня в Європейському парламенті ухвалили резолюцію про порушення прав людини в Росії з вимогою негайного звільнення незаконно утримуваних Олега Сенцова та усіх інших політв'язнів Кремля.  На підтримку документа виступили 455 європарламентарів, проти голосували –106.

 

 

схожі новини