Новини 2018-06-18 10:05

Екс-радник Трампа розповів про зустріч з росіянином, який мав компромат на Клінтон

За словами росіянина Генрі Грінберга, під час зустрічі його супроводжував друг з України Олексій.

Колишній радник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Роджер Стоун заявив, що у 2016 році зустрічався з росіянином, який запропонував купити компромат на Гілларі Клінтон за $2 млн. Однак Стоун відмовився від пропозиції. Про це повідомляє видання The Washington Post.

 

"Стоун розповів, що зустрічався з росіянином, який стверджував, що має компромат, котрий допоможе Трампу перемогти на президентських виборах.  Чоловік, який назвався Генрі Грінбергом, заявив, що має компрометуючі дані про Клінтон і просив за них 2 мільйони доларів", - йдеться у публікації.

 

За словами Стоуна, глава Білого дому не погодився б на таку пропозицію.

 

"Ви не розумієте Дональда Трампа - він ні за що не платить", - зауважив він.

 

Зокрема, працівники штабу Трампа вважають, що ця пропозиція була встановлена спецслужбами США, які мали намір нашкодити кандидату від республіканців.

 

Так, у Флориді на зустрічі зі Стоуном Грінберг представився інформатором ФБР. У судових документах за 2015 рік він фігурує під іменем Генрі Окнянський, під яким він нібито працював на ФБР 17 років. Спецслужба відмовилась коментувати цю інформацію.

 

 

"Людина, яка звернулася до Стоуна, насправді є громадянином Росії, який стверджував, що він є працівником ФБР", - йдеться у виданні.

 

Зазначається, що немає жодних доказів, що Грінберг співпрацював з ФБР у процесі його взаємодії зі Стоуном, і під час подання до суду Грінберг заявив, що він припинив співпрацю ФБР після 2013 року.

 

Також Грінберг повідомив, що він надавав інформацію ФБР після повернення в Росію з США у 2000 році. Він не відповідав на питання про його використання кількох імен, але сказав, що працював в ФБР протягом 17 років.

 

"Я співпрацював з ФБР протягом 17 років, часто ставлячи своє життя в небезпеку. За моїми даними, таких злочинів, як наркотики та торгівля людьми, відмивання грошей та шахрайство з страхуванням, було дуже багато", - сказав він.

 

Водночас Стоун обговорював зустріч з представником штабу Трампа Майклом Капуто і назвав таку угоду "марною тратою часу".

 

Наголошується, що Капуто і Стоун у ході розслідування втручання РФ у вибори в США, приховали факт зустрічі.

 

За словами Стоуна, Грінберг був на зустрічі один. Однак Грінберг сказав, що його супроводжував друг з України, якого він назвав Олексієм. Так, Олексій начебто був звільнений з благодійного Фонду Клінтон. Він додав, що вважає, що Олексій повернувся до України, і що вони більше не підтримують зв'язок. У свою чергу, представник фонду заявив, що група ніколи не наймала чоловіка з таким ім'ям.

 

Нагадаємо, 23 травня Трамп заявив, що інформатор ФБР, який працював у його передвиборному штабі в 2016 році, не знайшов жодних слідів "змови з Росією".

 

21 травня Мінюст США запланував перевірити дії ФБР щодо передвиборчої кампанії Трампа. Зокрема, необхідно перевірити, чи було розслідування ФБР про можливе втручання РФ в американські вибори у 2016 році політично мотивованим.

 

17 травня адвокат Трампа Рудольф Джуліані повідомив, що адвокатська контора спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує можливе втручання Росії у вибори США у 2016 році,  визнала, що не може звинуватити діючого президента через низку відповідних положень Мін'юста США.

 

9 травня комітет Сенату США з розвідки оприлюднив несекретну частину доповіді щодо розслідування втручання РФ в американські президентські вибори в 2016 році.  Зокрема, у документі зазначається, що втручанням в американські вибори Росія намагалася підірвати демократичні процеси в США. Крім того, наголошується, що втручання у вибори почалося за особистим розпорядженням президента Росії Владіміра Путіна.

 

Також 24 квітня офіційний представник Департаменту нацбезпеки США Жанетт Манфра заявила, що в 21 штаті було підтверджено хакерське втручання з боку Росії у період президентських виборів у США 2016 року.

 

Крім того, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

 

Згодом стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.

схожі новини