Новини 2018-06-19 10:25

Сіярто заявив, що Раді Європи варто більше перейматися проблемами угорців Закарпаття

Міністр закордонних справ Угорщини дорікнув, що Рада Європи більше турбується через мігрантів.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто поставив у докір Раді Європи те, що вона більше переймається проблемами мігрантів, ніж закарпатськими угорцями, "чиї права грубо порушуються в Україні". Про це він заявив у Страсбурзі під час виступу на конференції у понеділок, 18 червня, повідомляється на сайті уряду Угорщини. 

 

Сіярто заявив, що це неприйнятно, коли "європейські інституції, що підтримуються за рахунок коштів європейських платників податків, більше турбуються через мігрантів, які незаконно прибувають на континент і становлять небезпеку, ніж через національні меншини, які проживають в Європі протягом століть".

 

Міністр зазначив, що Венеціанська комісія більше стурбована законодавчим пакетом "Стоп Сорос",який забезпечує безпеку угорських громадян, ніж питанням закарпатських угорців, "чиї права грубо порушуються в Україні".

 

"Очікування Угорщини від Ради Європи полягають в тому, щоб вона забезпечила дотримання попередніх рекомендацій Венеціанської комісії та закликала Україну відмовитися від заходів, які негативно позначаються на угорській національній громаді та грубо порушують права угорської меншини", - додав Сіярто.

 

Як повідомлялося, 9 лютого Угорщина заблокувала засідання комісії НАТО-Україна на рівні глав Міноборони. Попри прохання України та згоду найвпливовіших членів Північноатлантичного альянсу, в Брюсселі так і не підтвердили дату засідання комісії Україна-НАТО

 

28 грудня 2017 року глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Угорщина продовжує блокувати євроатлантичну інтеграцію Києва незважаючи на позитивні для України висновки Венеційської комісії щодо відповідності мовної статті закону про освіту міжнародним зобов’язанням.

 

У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

схожі новини