Новини 2018-06-19 15:56

МОЗ запропонувало скасувати обов’язковий медогляд держслужбовців

В.о. міністра охорони здоров'я, що скасування цього наказу є необхідним кроком для руйнування системи розподілу на касти.

Міністерство охорони здоров’я відправило на підписання проект, який скасовує щорічні профілактичні медогляди держслужбовців. Про це у вівторок, 19 червня, повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

 

"За умови узгодження документу з Національним агентством України з питань державної служби та Державним управлінням справами, ми позбавимося ще одного бюрократичного бар'єру. Державні службовці зможуть вільно, як і всі інші, консультуватися щодо стану здоров’я у свого сімейного лікаря та проходити справді потрібні обстеження", - йдеться в повідомленні.

 

Супрун нагадала, що з 2003 року всі держслужбовці мали проходити щорічні медогляди у медзакладах, до яких приписана їхня установа. Під цей наказ потрапляли спеціалісти Адміністрації Президента, Секретаріату ВР, апарату Кабміну, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, працівники місцевих державних адміністрацій.

 

"По-перше, специфіка роботи держслужбовця не потребує регулярного огляду здорових людей всіма можливими лікарями. По-друге, цей метод профілактики в принципі не визнається у розвинених країнах, де за станом здоров’я слідкує сімейний лікар, а профілактичні медогляди проводяться по групах ризику", - наголосила Супрун.

 

Вона підкреслила, що регулярні огляди держслужбовців в Україні здебільшого перетворилися на обхід всіх лікарів з папірцем, аби отримати відмітку “для галочки”, а не дійсно якісне обстеження.

 

Так, за її словами, МОЗ пропонує скасувати цю процедуру.

 

"Скасування цього наказу - один із необхідних кроків до руйнування системи розподілу на такі собі касти, коли службове становище визначає, в якій лікарні тобі лікуватися. Ми трансформуємо систему охорони здоров’я в єдиний медичний простір, де кожен отримає доступ до однаково якісних медичних послуг там, де йому зручно, а не куди приписали", - підсумувала Супрун.

 

Нагадаємо, 13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я №157, що скасовує низку первинних форм медичної документації. За новими правилами скасовуються останні талони в медичних закладах (талон амбулаторного пацієнта, талон на прийом до лікаря, талон для реєстрації заключних діагнозів). Також скасовується контрольна карта диспансерного нагляду та Книга запису викликів лікарів додому.