Новини 2011-04-28 09:20

Провладна парламентська більшість маніпулює повноваженнями комітетів Ради

В парламенті мають намір перерозподілити повноваження між комітетами з метою прискорити процес прийняття нового Карно-процесуального кодексу (КПК). Про це пише «Коммерсант-Украина» з посиланням на джерела у парламенті.

Найближчими днями до Верховної ради буде внесений проект постанови про перерозподіл повноважень між двома парламентськими комітетами: з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності і з питань правосуддя.

«Це робиться для того, щоб передати Карно-процесуальний кодекс з комітету Щвеця (Віктор Швець, депутат фракції «БЮТ-Батьківщина», голова комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності) в комітет Ківалова (Сергій Ківалов, депутат фракції Партії регіонів, глава комітету з питань правосуддя)», - розповів співрозмовник.

Суть перерозподілу повноважень, як стверджують джерела, полягає в тому, що комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності буде позбавлений можливості розглядати питання в сферах карного і карно-процесуального законодавства - вони перейдуть до комітету з питань правосуддя.

Віктор Швець підтвердив виданню, що знає про наміри перерозподілити повноваження.

«Вони (розробники КПК.- Ред.) точно знають, що ми цей варіант кодексу не схвалимо, тому шляхом інтриг і маніпуляцій хочуть усунути профільний комітет від розгляду цього питання», - сказав Швець.

На його думку, це робиться для того, щоб новий УПК був прийнятий максимально швидко і без дискусій.

«У членів нашого комітету є досвід, знання і свої уявлення про те, якій має бути правоохоронна система. Наприклад, зараз намагаються фактично ліквідовувати досудове слідство, адже це якраз предмет дискусій. Захопивши судову систему, тепер вони хочуть підпорядкувати їй усе», - заявив Швець.

Як повідомлялось, підготовка проекту КПК перейшла у завершальну стадію - готовий попередній текст, в який внесли свої поправки керівники правоохоронних структур. Згідно з процедурою до винесення проекту на голосування його повинні розглянути два профільні комітети, очолювані Швецем і Ківаловим, і рекомендувати депутатам прийняти або відхилити його.