Новини 2018-06-20 21:57

Омбудсмен передала політв'язню Сенцову лист від Порошенка

Денісова також домовилися з Дінзе, що 21 червня він розповість їй про стан політв'язня.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова передала лист від президента Петра Порошенка адвокату Дмітрію Дінзе, який вночі відлітає до колонії в Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це в середу, 20 червня, український омбудсмен повідомила на своїй сторінці в Facebook.

 

 

"Зустрілася із адвокатом Олега Сенцова Дмитром Дінзе, який вночі відлітає до Лабитнангі. Я передала йому листи від Президента України та першого віце-спікера Ірини Геращенко для Олега. Хотіла, звісно, особисто передати, але зустріч поки не відбулась", – заявила вона.

 

За словами Денісової, адвокат розповів, що він був у Сенцова два тижні тому.

 

"За його (Дінзе – Ред.) словами, на той час він (Сенцов – Рред.) тримався добре. Пив воду, йому робили крапельниці з вітамінами і глюкозою. Примусового годування на той час не було. Але зараз точної інформації про стан здоров’я Олега Сенцова немає", – розповіла омбудсмен.

 

Денісова також домовилися з адвокатом, що 21 червня, одразу після зустрічі із Сенцовим, він розповість їй про те, як почувається політв'язень.

 

Як повідомлялося 20 червня, Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров'я незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

Нагадаємо, 19 червня перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко заявила, що Сенцов не збирається просити президента РФ Владіміра Путіна про помилування. 

 

15 червня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Сенцовим.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).