Новини 2018-06-21 17:26

Адвокат Сенцова повідомив, що в політв'язня проблеми із нирками та серцем

Як зазначається, на 26-й день голодування в Сенцова сталася криза і його відвезли до лікарні за межами колонії.

У Росії незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов перебуває в медичній частині, у нього проблеми із нирками та серцем. Про це заявив адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе, повідомила омбудсмен України Людмила Денісова.

 

"Тільки-но поговорила із адвокатом Олега Сенцова. Сьогодні він таки зустрівся із Олегом в колонії. За його словами, Олег знаходиться зараз у медичній частині. В нього – проблеми із нирками та серцем. Олег п'є 3,5 літри води на день, та ще ставлять щоденні крапельниці. Це ще додаткові 2 літри", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, на 26-й день голодування в Сенцова сталася криза і його відвезли до лікарні за межами колонії.

 

"Хотіли примусово нагодувати, але Олег відмовився. Лікарі не наполягали через можливий розголос і попросили забрати його назад до колонії разом із апаратом для примусового годування. Зі слів адвоката, в будь-який момент криза може повториться", – додала Уповноважена Верховної Ради з прав людини.

 

Як повідомлялося, 20 червня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова передала лист від президента Петра Порошенка адвокату Дмітрію Дінзе, який вночі відлітає до колонії в Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Денісова також домовилися з Дінзе, що 21 червня він розповість їй про стан політв'язня.

 

Раніше Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров'я незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

Нагадаємо, 15 червня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Сенцовим.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини