Новини 2018-06-22 18:28

У політв'язня Сенцова почали відмовляти рецептори – Денісова

Омбудсмен звернулася до глави Федеральної служби виконання покарань РФ з проханням надати допуск на відвідання Сенцова.

Лікарі повідомили, що в незаконно засудженого РФ українського режисера Олега Сенцова почали відмовляти рецептори. Про це в п'ятницю, 22 червня, повідомила український омбудсмен Людмила Денісова після розмови із адвокатом політв'язня Дмітрієм Дінзе.  

 

"Поговорила з адвокатом Олега Сенцова Дмітрієм Дінзе. Дмітрій сьогодні знову був в Олега. Говорить, що Олег дуже блідий, мало рухається, майже не встає з ліжка. Лікарі кажуть, що в нього вже відмовляють рецептори. Друга криза (перша була на 26-й день голодування) може статися в будь-який момент. Як припускає адвокат, з цього моменту одразу почнуть примусове годування. Ситуація небезпечна", – заявила вона.

 

Крім того, Денісова звернулася до керівника Федеральної служби виконання покарань РФ Гєннадія Корнієнка з проханням терміново надати допуск на відвідання Сенцова.

 

Нагадаємо, 22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

21 червня стало відомо, що в Росії незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов перебуває в медичній частині, у нього проблеми із нирками та серцем. 

 

Як повідомлялося, 15 червня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Сенцовим.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини