Новини 2018-06-23 12:59

У РФ розповіли у чому полягає проблема з обміном політв'язня Сенцова

Сенцов не приймав громадянства РФ, але Росія називає його своїм громадянином - і на цій підставі засудила і не допускала представників України до нього.

Складнощі в питанні про обмін ув'язненого в російській тюрмі українського режисера Олега Сенцова пов'язані з тим, що він засуджений за тяжкою статтею. Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков.

 

Відповідаючи на питання, чи пов'язані складності з обміном Сенцова з тим, що він не визнає себе громадянином Росії, прес-секретар зазначив, що режисер засуджений за тяжкою статтею.

 

"І головне - хто він де-юре, навіть якщо себе росіянином не визнає", - зазначив Пєсков.

 

Сенцов не приймав громадянства РФ, але Росія називає його своїм громадянином - і на цій підставі засудила і не допускала представників України до нього.

 

Нагадаємо, 22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

21 червня стало відомо, що в Росії незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов перебуває в медичній частині, у нього проблеми із нирками та серцем. 

 

Як повідомлялося, 15 червня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Сенцовим.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини