Новини 2018-06-24 16:01

Лише 20% випускників продовжують навчання у закладах профосвіти - Гриневич

Зокрема міністр наголосила, що наразі займається розробкою закону "Про професійну освіту" та готує спільний інфраструктурний проект з Євросоюзом

У Міністерстві освіти і науки України навели дані статистики, згідно з якими, лише 20% випускників українських шкіл продовжують навчання у закладах професійної освіти. Про це міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила на Форумі місцевого розвитку в Трускавці. 

 

"Професійна освіта в Україні сьогодні не престижна – лише 20% випускників шкіл в Україні продовжують навчання в закладах професійної освіти, проти 40% в європейських країнах, працює на обладнанні, зношеному на 60% – 100%, і має неефективну мережу", – зазначила очільниця міністерства.

 

Вона додала, що Україна починає відриватися від радянських практик та починає просувати механізми, що працюють в професійній освіті в найуспішніших освітніх системах світу.

 

Зокрема Гриневич розповіла, що наразі МОН займається розробкою закону "Про професійну освіту" та готує спільний інфраструктурний проект з Євросоюзом, держава інвестує в модернізацію професійної освіти.

 

"Заохочення розвитку цього державно-приватного партнерства – наша мета, і ми активно шукали шляхи, яким же може бути це заохочення. Однак, коли я була в Німеччині, дізналася, що там роботодавці жодного заохочення за участь у навчанні дітей не мають – ні податкових пільг, навіть з зарплати учням сплачуються повноцінні податки. Єдине – держава оплачує фахівців, які працюють з дітьми, зокрема на виробництві, що логічно", – підкреслила міністр.

 

Нагадаємо, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич доручила переглянуть та доопрацювати методичниі рекомендації антидискримінаційної експертизи підручників для школярів. 
 

схожі новини