Новини 2018-06-25 09:35

У Росії визнають політв'язня Сенцова громадянином України – адвокат

Зокрема, довідка ФСВП спростовує твердження РФ, що Сенцов на момент засудження був громадянином Росії.

Управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Ямало-Ненецькому округу видало довідку консульству України в Єкатеринбурзі, яка вказує на те, що незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов є громадянином України. Про це повідомив його адвокат Дмітрій Дінзе.

 

"Засуджений Сенцов О.Г. – громадянин Республіки Україна. Прибув етапом 09.10.2017 року. У особистій справі паспорт ЕС 477125 виданий 12 листопада 1997 року", – йдеться в документі.

 

 

Зазначимо, що відповідна довідка спростовує твердження РФ, що Сенцов на момент засудження був громадянином Росії.

 

Нагадаємо, 22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

Тоді ж Сенцов відмовився припинити голодний протест за пропозицією Європейського суду з прав людини. 

 

21 червня стало відомо, що у Росії незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов перебуває в медичній частині, у нього проблеми із нирками та серцем. 

 

Як повідомлялося, 20 червня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова передала лист від президента Петра Порошенка адвокату Дмітрію Дінзе, який вночі відлітає до колонії в Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Денісова також домовилися з Дінзе, що 21 червня він розповість їй про стан політв'язня.

 

Раніше Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров'я незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

Нагадаємо, 15 червня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Сенцовим.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).