Новини 2018-06-26 13:22

У Росії заявили, що не звільнять політв'язня Сенцова на прохання генсека РЄ

Пєсков заявив, що Сенцов не може бути помилуваний на підставі звернення Ягланда.

Росія не звільнить незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова на підставі прохання, яке надіслав генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков.

 

За його словами, Сенцов не може бути помилуваний на підставі прохання Ягланда.

 

"Ви знаєте, що таке прохання з точки зору російського законодавства не може стати підставою для якихось дій, тому що ви знаєте, яка процедура помилування в Російській Федерації", – заявив  Пєсков.

 

Крім того, він додав, що не бачив листа про помилування від Ягланда.

 

Нагадаємо, 25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини