Новини 2018-06-27 23:01

У Донецькій області запустили насосну станцію, яка забезпечить місцевих жителів питною водою

Насосна станція дозволить безперервно забезпечувати питною водою понад 355 тисяч мешканців західної частини Донбасу.

У Донецький області запущено Карлівську насосну станцію, яка забезпечить 355 тисяч мешканців Донбасу централізованим постачанням питної води.  Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій.

 

Зазначається, що відкриття відбулось 26 червня. 

 

"В 2015 році Карлівське водосховище році було визначено як резервне, але внаслідок бойових дій насосна станція була повністю зруйнована. Проект відновлення станції є одним з наймасштабніших гуманітарних проектів, реалізацію якого забезпечив Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ)", - йдеться у повідомленні.

 

Загальна вартість проекту становить понад 23 мільйонів гривень. 

 

У міністерстві додали, що насосна станція дозволить безперервно забезпечувати питною водою понад 355 тисяч мешканців західної частини Донбасу та зможе запобігти повторення ситуації, коли через руйнування насосних станцій значна частина місцевих мешканців залишалася без централізованого водопостачання.

 

Нагадаємо, 8 червня в Авдіївці припинено подачу води через знеструмлення фільтрувальної станції. 

 

1 червня районі Донецької фільтрувальної станції представники ОБСЄ зафіксували нові вибухи.

 

23 травня перший заступник голови Верховної ради України Ірина Геращенко повідомила, що Росія демонструє небажання відновити роботу СЦКК на Донбасі та особливо в районі Донецької фільтрувальної станції (ДФС)

 

19 травня Донецька фільтрувальна станція знову потрапила під обстріл, в результаті якого було пошкоджено хлоропровід, роботу станції призупинено. Окрім цього, на сайті КП "Вода Донбасу" повідомили про пошкодження відкритого розподільного пристрою і двох трансформаторів.

 

Раніше українська сторона СЦКК повідомляла, що бойовики ОРДО намагаються вивести з ладу камеру відеоспостереження на Донецькій фільтрувальній станції. За даними СЦКК, бойовики діють цілеспрямовано, не бажаючи надати місії ОБСЕ можливість отримувати об’єктивну інформацію щодо стану безпекової ситуації в районі ДФС.