Новини 2018-06-30 11:52

В Кремль надійшло два прохання про помилування Сенцова - адвокат

Окрім цього, адвокат підтвердив, що Сенцов знаходиться в медсанчастині, і його стан стабільний.

Адвокат утримуваного в Росії українського політв'язня Олега Сенцова Дмітрій Дінзе заявив, що наразі до влади Росії доставлено два прохання про помилування Сенцова,але їхні імена не розголошуються. Про це повідомляє "Громадське".

 

"Щонайменше два прохання про помилування надійшло, я не буду озвучувати від кого, як і чому. Мені цю інформацію довели на анонімних умовах. Я вважаю, що повинні будуть озвучити ті люди, які це зробили. Офіційно одне з прохань про помилування надійшло з Європи. І тут одне місцеве прохання про помилування. Нехай люди самі озвучують, я не можу озвучити", - повідомив адвокат.

 

Також захисник зазначив, що юридично про помилування не обов'язково повинна просити сім'я. Це може бути певна людина, якій не байдужа доля Сенцова.

 

"Це можуть бути відповідно і люди з-за кордону, і посадові особи. Обмежень за клопотанням про помилування немає", - підкреслив Дінзе.

 

Окрім цього, адвокат підтвердив, що Сенцов знаходиться в медсанчастині, і його стан стабільний.

 

"Я можу сказати, що як мені відомо, він зараз знаходиться в стані стабільному, він все так же знаходиться в медичній частині і, відповідно, загрози його станом поки немає. Що буде завтра і далі, звичайно, невідомо, тому що, як сказали лікарі, криза може настати в будь-який момент", - додав Дінзе.

 

Нагадаємо, 26 червня стало відомо, що уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова не зможе зустрітися із незаконно засудженим РФ українським режисером Олегом Сенцовим без російського омбудсмена Тетяни Москалькової.

 

25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Москва не звільнить незаконно засудженого українського режисера на підставі прохання, яке надіслав Ягланд. 

 

Як повідомлялося, 13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля. 

 

Однак 15 червня Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Олегом Сенцовим. 18 червня Уповноважену Верховної Ради з прав людини не пустили до незаконно засудженого РФ українського журналіста Романа Сущенка.

схожі новини