Новини 2018-07-02 16:10

Сейм Польщі відхилив скаргу на віце-спікера щодо ксенофобських заяв про лікарів з України

Станіслав Тишка сказав, що через працевлаштування начебто менш кваліфікованих медпрацівників з України в польських лікарнях помирає більше людей.

Комісія Сейму Польщі з питань етики депутатів прийняла рішення, що не буде розглядати справу щодо заяв віце-маршалка парламенту і члена праворадикальної партії Kukiz'15 Станіслава Тишки про медичних працівників з України  в програмі "Kawie na ławę" на телеканалі TVN24.  Про це повідомляє польське видання Оko.press, яке раніше зверталося до Комісії через ксенофобські заяви депутата.

 

Так, Тишка сказав, що через працевлаштування начебто менш кваліфікованих медпрацівників з України в польських лікарнях помирає більше людей. 

 

"Комісія ознайомилася із заявою з приводу висловлювань віце-маршалка Тишки. Комісія прийняла рішення про непідтримку ініціативи розгляду справи, якої стосується прохання", - йдеться у листі з підписом голови комісії Збігнєва Сосновського.

 

Зазначається, що скаргу вніс представник партії "Сучасна" (Nowoczesnа) Кшиштоф Трусколяський. Зокрема, він проголосував за подальший розгляд справи, один член комісії був проти, троє утрималися.

 

Наголошується, що голосування є таємним.  У комісії засідає по одному члену з партії. Нині це Збігнєв Сосновський ("Польська селянська партія"), Ґжеґож Двуґій (Kukiz'15), Влодзімєж Бернацький ("Право і справедливість"), Кшиштоф Трусколяський ("Сучасна" ), Катерина Мжиґлоцька ("Громадянська платформа").

 

Як відзначає видання, група депутатів на чолі з Мартіном Швєнціцьким готує свою скаргу на висловлювання Тишки.

 

Раніше OKO.press звернулося до комісії Сейму з питань етики депутатів зі скаргою на віце-маршалка парламенту і члена праворадикальної партії Kukiz'15 Станіслава Тишки через його заяву про медичних працівників з України в програмі "Kawie na ławę" на телеканалі TVN24.  Тишка заявив, що через працевлаштування начебто менш кваліфікованих медпрацівників з України в польських лікарнях помирає більше людей. 

 

Додамо, що міністерство здоров'я Польщі заявило, не знає жодного випадку смерті пацієнта через помилки медпрацівників з України.

 

За даними польської Ради медсестер і акушерок, на початку 2018 року в країні працювали 82 медсестри і 8 акушерок з України.

 

Як повідомлялось, посольство України заявило, що вимагає від Тишки вибачень за "ксенофобську і примітивну спробу перекласти вину на іноземців".

схожі новини