Новини 2018-07-02 18:20

У Польщі відреагували на рішення ЄС розпочати санкційну процедуру

Варшава збирається доводити у Європейському суді, що реформа судової системи лежить в компетенції окремо взятої держави ЄС.

У Польщі відреагували на рішення Європейської комісії розпочати санкційну процедуру через польський суперечливий закон про Верховний суд. Про це повідомляє телеканал TVN24.

 

Зокрема, міністр закордонних справ Яцек Чапутовіч заявив, що Польща доводитиме свою правоту у суді.

 

"Ми вважаємо, що Європейський суд є установою, яка має вирішувати правові спори в рамках Європейського союзу. Ми будемо доводити, що реформа судової системи лежить в компетенції окремо взятої держави ЄС. Ми вважаємо, що рішення Європейської комісії неправильне. І ми збираємося це обґрунтувати перед Європейським судом", - заявив очільник польської дипломатії.

 

У свою чергу, віце-міністр закордонних справ і міністр з європейських справ Конрад Шиманський заявив, що Польща в 30-денний термін відповість на поставлені перед нею питання з боку Єврокомісії.

 

Наголошується, що дана процедура включає в себе три етапи. Якщо Варшав не дасть відповідь в строк або дасть незадовільні пояснення, то тоді Брюссель направить країні нагадування. Якщо роз'яснення знову не будуть отримані, то справа буде передана до Європейського суду в Люксембурзі.

 

Так, речниця польського уряду Йоанна Копцінська відзначила, що це перший, досудовий етап.

 

Крім того, вона додала, що уряд у встановлений період відповість на запитання ЄК.

 

Нагадаємо, Європейський Союз розпочав санкційну процедуру проти Польщі через польський суперечливий закон про Верховний суд. 

 

Раніше ЄС повідомив, що Польща має ще шість тижнів для внесення змін до судової реформи.

 

Як повідомлялося, 17 квітня польський Сейм та Сенат прийняли зміни до трьох законів про про Верховний суд, суди загальної юрисдикції та Національну раду судочинства. 

 

8 березня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі у Брюсселі з головою Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером і його заступником Франсом Тіммермансом представив так звану "Білу книгу", яка стосується верховенства права. Зазначається, що книга нараховує сто сторінок, де перераховуються причини запровадження нової реформи судової системи.

 

Додамо, Моравєцький під час зустрічі з головою Європейської Комісії Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі  заявив, що надмірний тиск Європейського Союзу на Польщу через рефому правосуддя може призвести до непередбачуваних наслідків. За його словами, такий тиск посилить в країні підтримку популістів, які мають антиєвропейські погляди.

 

1 березня депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, підтримавши рішення Європейської комісії розпочати процедуру санкцій проти Польщі через порушення верховенства права.

 

29 січня  Моравецький заявив, що Варшава не розглядатиме варіант припинити членство в Європейському Союзі, незважаючи на серйозні суперечки щодо реформи судочинства з Європейською комісією. Прем’єр підкреслив, що Рада ЄС вимагає від польської сторони змінити пункти нової реформи судочинства, а саме випустила четверту рекомендацію, визначивши перелік кроків, які польська влада повинна виконати, щоб виправити ситуацію у найближчі три місяці й не допустити запуск санкцій.

 

Також 10 січня президент Європейської Ради Дональд Туск дорікнув націонал-консерваторам з польської урядової партії "Право і Справедливість", що вони мають меркантильне ставлення до Європейського Союзу.

 

Наприкінці грудня минулого року Єврокомісія почала процедуру запровадження санкцій щодо Польщі через судову реформу. Однак польський уряд аргументує, що хоче зламати структуру влади, яка залишилася ще з комуністичних часів. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, який очолив уряд країни з 11 грудня 2017 року, виступив на захист судової реформи.