Новини 2018-07-02 20:33

У Польщі призначили нового голову Генштабу

Раймунд Анджейчак замінить на цій посаді генерала Лєшека Суравського.

Новим головою Генерального штабу збройних сил Польщі став генерал Раймунд Анджейчак. Про це повідомляє прес-служба польського президента.

 

Так, призначення нового глави Генштабу здійснюється у рамках запланованих змін в системі керування та командування польською армією.

 

 

Зазначається, що зміну очільника обговорювали президент Анджей Дуда та міністр національної оборони Маріуш Блащак.

 

Зокрема, під час урочистої церемонії в Президентському палаці  Дуда подякував за роботу екс-главі Генштабу Лєшеку Суравському.

 

51-річний Раймунд Анджейчак закінчив військові училища в Варшаві, Празі та Лондоні. Командував польськими військовими контингентами в Іраку і Афганістані, а протягом двох років 12-ї Щецінською механізованою дивізією.

 

Раніше стало відомо, що Агентство військового майна Польщі, яке займається продажем застарілої військової техніки, почало повертати її до війська. Так, танки Т-72 увійдуть до складу двох нових бронетанкових бригад, сформованих в польській армії.

 

Нагадаємо, 11 червня голова Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох заявив, що в Польщі повинні бути постійні бази військ США.

 

25 травня стало відомо, що через східні регіони Німеччини в рамках операції "Атлантична рішучість" ( "Atlantic Resolve") у напрямку країн Балтії та Польщі рухаються дві величезні колони американських бойових машин, у тому числі танків. Близько 2000 машин прямували на навчання НАТО в країни Балтії.

 

17 травня країни Балтії попросили США посилити дислоковані на їхній території батальйони НАТО військово-морськими силами. 

 

4 квітня США повідомили, що планують надати країнам Балтії 170 мільйонів доларів на військову допомогу. 

 

Як повідомлялось, 3 квітня лідери країн Балтії заявили, що звернуться до США з проханням відправити більше військ та підсилити повітряну оборону на східному фланзі НАТО для стримування Росії під час зустрічі з президентом Дональдом Трампом.