Новини 2018-07-03 19:02

У МЗС оголосили протест РФ через судилище над Павлом Грибом

Зазначається, що МЗС вимагає звільнення політв'язня.
Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії через судилище над політв'язнем Павлом Грибом і вимагає від Росії звільнення незаконно затриманого українця. Про це написала речниця МЗС Мар’яна Беца у Twitter.

 

“Висловлюємо протест РФ у зв’язку з судилищем у справі П.Гриба. Сфабрикована справа, незаконні обвинувачення. Вимагаємо звільнення”, - підкреслила Беца.

 

 

Нагадаємо, 4 червня Ігор Гриб, батько незаконно утримуваного у в'язниці РФ Павла Гриба, повідомив, що Держфінмоніторинг РФ заблокував переказ коштів на рахунок арештованого. 

 

29 квітня в Росії українському політв'язню Грибу продовжили арешт ще на два місяці.

 

20 березня відбувся розгляд апеляційної скарги щодо арешту Павла Гриба, однак його знову залишили під вартою. Крім того, до Генерального консульства Україна в Ростові-на-Дону надійшла офіційна відмова в побаченні матері з Грибом. 

 

2 березня у Росії суд міста Краснодар продовжив арешт Павла Гриба до 4 травня.

 

Раніше, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що українських консулів не пускають на засідання суду щодо Павла Гриба, яке проходить у Краснодарі.

 

23 лютого батько арештованого у Росії українця Павла Гриба повідомив, що  його син скаржиться на поганий стан здоров'я, сильний біль у шлунку та загальну слабкість, однак йому не дають життєво необхідні ліки.

 

Як повідомлялося, 22 лютого український консул провів зустріч із Павлом Грибом, якого незаконно утримує Росія.

 

20 листопада український консул зустрівся із викраденим російськими спецслужбами українцем Павлом Грибом, якого утримують у СІЗО Краснодара. Однак йому не дозволили передати ліки Грибу. Також консул не встиг в нього нічого запитати, але помітив тільки що хлопець виглядає дуже погано, стан його здоров'я погіршився і він весь у виразках.

 

7 листопада у Росії Краснодарський крайовий суд залишив під вартою українця Павла Гриба, якого звинувачують в тероризмі. 15 грудня в Росії суд міста Краснодар продовжив арешт викраденого спецслужбами РФ українця Павла Гриба до 4 березня. 1 лютого відбулось засідання Краснодарського крайового суду з розгляду апеляції на запобіжний спосіб утримання Павла Гриба.

 

Додається, що 28 серпня колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Опісля МЗС заявило, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі. Раніше Росія звинуватила затриманого українця Павла Гриба в підготовці теракту в школі.

 

схожі новини