Новини 2018-07-07 16:59

В липні українські міста можуть залишитися без води

Асоціація "Укрводоканалекологія" терміново повідомила уряд та РНБО з проханням втрутитися та вирішити питання з поставкою хлору.

Деякі міста в Україні через нестачу хлору можуть залишитися без централізованого водопостачання, в інших містах подача води може бути значно обмежена. Про це повідомили в прес-службі акціонерної компанії "Київводоканал".

 

Зазначається, що в середині червня акціонерне товариство "Дніпроазот", що є виробником рідкого хлору, який використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору. У зв’язку з цим на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води. На деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 діб.

 

Про ситуацію що склалася, асоціація "Укрводоканалекологія" терміново повідомила уряд та РНБО з проханням втрутитися та вирішити питання з поставкою хлору. 23 червня у Дніпровській ОДА відбулось виїзне засідання, на якому були начебто досягнуті домовленості з керівництвом «Дніпроазоту» про відновлення виробництва хлору.

 

"Але, на жаль, і досі Дніпроазот не відновив свою роботу. Залишки хлору, які були на момент його зупинки, реалізовані повністю" - сказано у повідомленні.

 

За інформацією прес-служби, для вирішення питання з реагентами для знезараження води в системах централізованого питного водопостачання проведена спільна нарада представників водоканалів, постачальників дезінфектантів, представників постачальників обладнання для альтернативних методів знезаражування. 

 

"В Україні є компанія, яка намагається організувати великі поставки хлору в контейнерах автомобільним транспортом, але оформлення дозвільних документів та інших процедур займає більше року. Більш того, таких спеціалізованих контейнерів недостатньо.Поставки хлору в цистернах з Європи (Румунія) дуже проблематичні. Європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також повинні бути сертифіковані на території Україні. В цистернах хлор отримують Київ, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь та інші міста", - пояснили у прес-службі компанії.

 

"Отже, іншої альтернативи на сьогодні, ніж вирішення питання з термінового запуску виробництва, немає" - наголошують у «Київводоканалі».

 

 

 

Таким чином, якщо завод терміново не відновить свою роботу, то вже на початку наступного тижня подача води в централізовану водопровідну мережу в деяких регіонах та містах України може бути значно обмежена, а в деяких містах і повністю припинена, додали в компанії.