Новини 2018-07-08 12:38

Столтенберг закликав Німеччину збільшити видатки на оборону

За словами генсека, Німеччина, так само, як і решта країн-членів НАТО, зобов'язалася витрачати на оборону не менше 2 відсотків від валового внутрішнього продукту.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав уряд Німеччини істотно збільшити видатки на оборону. Про це повідомляє німецькому виданню Bild am Sonntag.

 

За словами Столтенберга, Німеччина, так само, як і решта країн-членів НАТО, зобов'язалася витрачати на оборону не менше 2 відсотків від валового внутрішнього продукту.

 

"А нинішній рівень оборонного бюджету Німеччини ще далекий від цього показника" - зазначив генсек НАТО.

 

У зв'язку з цим, Столтенберг розкритикував обіцянку канцлера Німеччини Анґели Меркель збільшити видатки на оборонні цілі до 1,5 відсотка ВВП до 2024 року.

 

"1,5 відсотка - не два відсотки", - наголосив Столтенберг і вказав на той факт, що Німеччина має значну економічну вагу та "відіграє вкрай важливу роль", тож він виходить з того, що Берлін і надалі намагатиметься досягти рівня оборонних видатків у 2 відсотки ВВП.

 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко у вівторок, 26 червня, провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, у ході якої  вони обговорили питання підготовки до участі України в заходах у рамках саміту НАТО у Брюсселі у липні 2018 року.