Новини 2018-07-10 16:48

У МВС створили робочу групу з питання інтеграції ромів в українське суспільство

Офіс Ради Європи в Україні запускає проект, що передбачає документування ромів та забезпечення безпеки в місцях їх проживання.

У вівторок, 10 липня, відбулося перше засідання засідання постійної робочої групи із виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ. 

 

Зазначається, що до робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА, ромських громадських організацій.

 

«Треба створити умови, за яких всі зможуть повноцінно інтегруватися в Українське суспільство, встановити довірливі відносини між людиною та державою. Будь які форми дискримінації недопустимі у сучасній демократичній правовій Україні», - наголосила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук. 

 

Вона додала, що в цьому контексті важливим є забезпечення фундаментального доступу до прав для осіб ромської національності.

 

«Офіс Ради Європи в Україні наразі запускає проект щодо національних меншин. В ньому наявний ромський компонент. Він передбачає міжінституціональну співпрацю задля вирішення всіх проблемних питань, зокрема документування ромів та забезпечення безпеки в місцях компактного та стихійного проживання ромської національної меншини», - зазначила спеціаліст проекту Ради Європи з питань ромів Зола Кондур.

 

Члени робочої групи затвердили проект Плану своєї роботи. Серед пунктів документу:

  • профілактична робота з населенням в місцях стихійних поселень ромів;
  • забезпечення публічного порядку та безпеки в цих місцях;
  • профілактика втягування у злочинну діяльність дітей ромської національної меншини;
  • виявлення та реагування на заклики до вчинення протиправних дій щодо ромів та інші.

 

Нагадаємо, 7 липня стало відомо, що в Україні близько більше 100 тисяч ромів живе у таборах. Про це повідомив глава Нацполіції Сергій Князєв. 

 

схожі новини