Новини 2018-07-11 11:33

Німеччина тепер повністю контролюється Росією - Трамп

Президент США жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2".

У Брюсселі президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що "абсолютно неприйнятним" є те, що Німеччина заплатила Росії мільярди доларів за нафту та газ, витративши на оборону не більше 1% свого ВВП. Про це повідомляє "The Daily Mail".

 

Так, дана заява прозвучала під час суперечки генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга та президента США через торгівлю з Росією.

 

Зокрема, Трамп жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2".

 

За його словами, дана угода означає, що Німеччина тепер "повністю контролюється" Москвою.

 

"Німеччина повністю контролюється Росією, оскільки вони отримуватимуть 60-70% своєї енергії з Росії та нового газопроводу". - підкреслив він.

 

"Я думаю, це дуже сумно, коли Німеччина укладає масштабні нафтові і газові угоди з Росією. Ми повинні були вжити заходів щодо  Росії, а Німеччина виходить і платить мільярди і мільярди доларів на рік ", - зауважив він.

 

У свою чергу, він відзначив, що  США захищають Європу від Росії, в той час як європейські країни  спонсорують російську державу.

 

"Німеччина підтримує (НАТО) із витратами трохи більше ніж 1%, у той час як фактичний внесок США – 4,2%. Тому я думаю, що це також неприйнятно ". " - обурився він.

 

"Ми захищаємо Німеччину, ми захищаємо Францію, ми захищаємо всі ці країни, а потім  багато країн виходять і вступають у прямі відносини з Росією, платять мільярди доларів у казну Росії. Я думаю, що це дуже неприйнятно", - додав глава Білого дому.

 

Нагадаємо, президент США  Дональд Трамп не зміг однозначно заявити ким є його російський президент Владімір Путін – другом чи ворогом. Так, глава Білого дому  назвав Путіна суперником.

 

Як повідомлялося, 10 липня президент Європейської ради Дональд Туск закликав Трампа не забувати, що саме Європа є стратегічним партнером США. Туск стверджує, що у США немає і не буде кращого союзника, ніж Європа.

 

Додамо, 10 липня Європейський союз та НАТО підписали спільну декларацію про співпрацю. Документ передбачає посилення співпраці ЄС та НАТО у таких сферах як військова мобільність, спільна підготовка до кібератак та гібридних нападів, боротьба з тероризмом та нелегальною міграцією у Середземному морі.

схожі новини