Новини 2011-04-29 09:20

У Цушка натякнули, що законопроект про держзакупівлі переробляли не у Кабміні

Заступник голови Антимонопольного комітету – державний уповноважений Рафаель Кузьмін висловився проти прийняття законопроекту №7532 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань держзакупівель».

«Я вимушений зупинитися на змінах в закон про держзакупівлі, які проштовхуються деякими силами в парламенті. Ми виступаємо проти того, щоб в цьому законі були визначені уповноважені банки та уповноважені страхові компанії, які будуть обслуговувати учасників торгів, тому що тут простежується утискання конкуренції», – сказав Кузьмін.

В той же час, голова постійно діючої колегії АМКУ, що розглядає оскарження процедури держзакупівель, держуповноважений Сергій Стефановський, відповідаючи на питання «Наших грошей», сказав, що представники уряду не мають відношення до тих правок, які були внесенні в проект закону №7532 до другого читання.

«Повірте, на тому рівні, на якому ми спілкуємося з представниками Кабміну, ми пояснюємо (негативні наслідки затвердження законопроекту – Ред..). Але ж ви розумієте, що Кабмін тут не при чому. Правки внесені не Кабінетом міністрів», – сказав Стефановськкий.

Як повідомлялось 15 березня Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроект №7532, який різко звужує прозорість державних закупівель. За деякою інформацією до другого читання документ був спотворений нібито народним депутатом Антоном Яценко, відомим як ідеолог Тендерної палати України.

Зокрема, згідно з документом закупівля в одного учасника не повинна отримувати підтвердження профільного міністерства, а закупівлі державних підприємств будуть регулюватися не законом, а майбутніми рішеннями Кабінету міністрів.

У січні голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Манулель Пінту Тейшейра висловлював занепокоєність спробами внести зміни в закон про державні закупівлі, які не відповідають в цілому концепції даного закону.

Раніше Тиждень повідомляв, що цей законопроект може забезпечити чиновникам безконтрольне освоєння понад 130 млрд гривень в рік шляхом проведення держзакупівель.