Новини 2018-07-12 10:09

Німеччина платить мільярди Росії, від якої хоче захиститися - Трамп

За словами президента США, члени НАТО мають підвищити витрати на оборону до 4% ВВП.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп закликав  лідерів країн Північноатлантичного альянсу підвищити витрати на оборону до 4% валового внутрішнього продукту (ВВП). Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

Зокрема, він заявив, що Німеччина платить Росії, від якої хоче захиститися.

 

"Додатково Німеччина почала платити Росії, країні, від якої вони хочуть захиститися, мільярди доларів за їхні енергетичні потреби з нового трубопроводу з Росії. Неприпустимо! Всі країни НАТО мають виконати свої зобов'язання в розмірі 2%, і в кінцевому підсумку це повинно скласти 4%", - підкреслив Трамп.

 

 

Зазначається, що глава Білого дому розкритикував інших членів НАТО через недостатнє фінансування.

 

"Протягом багатьох років президенти безуспішно намагалися змусити Німеччину та інші багаті країни-члени НАТО платити більше за свій захист від Росії. Вони сплачують лише невелику частину. США платять десятки мільярдів доларів - занадто багато, щоб субсидувати Європу, і втрачають багато на торгівлі", - зауважив американський президент.

 

 

Нагадаємо, у Брюсселі Трамп заявив, що "абсолютно неприйнятним" є те, що Німеччина заплатила Росії мільярди доларів за нафту та газ, витративши на оборону не більше 1% свого ВВП.  Зокрема, Трамп жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2". За його словами, дана угода означає, що Німеччина тепер "повністю контролюється" Москвою. Він відзначив, що  США захищають Європу від Росії, в той час як європейські країни  спонсорують російську державу.

 

Згодом канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що її країна є незалежною у своєму політичному виборі, відповівши таким чином на критику Трампа щодо її повної залежності від Росії.