Новини 2018-07-12 16:36

Фігурант "справи Сенцова" заявив, що український режисер не брав участь у підпалах в Криму в 2014 році

Боркіна повідомив, що участь у підпалах брав він сам, Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв, Ілля Зуйков та Енвер Асанов, а згодом Олександр Кольченко.

Фігурант "справи Олега Сенцова" Микита Боркін розповів подробиці щодо підпалів офісів "Єдіная Россія" і "Русского Єдінства" у Криму в 2014 році. Про це він повідомив у інтерв'ю "Громадському радіо".

 

Боркіна заявив, що участь у підпалах брав він сам, Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв, Ілля Зуйков та  Енвер Асанов, а згодом Олександр Кольченко.

 

"Щодо підпалів офісів "Єдіная Россія" і "Русского Єдінства". Тут у нас була окрема компанія: я, Чирній, Афанасьєв, Зуйков і Асанов. Потім я запросив Олександра Кольченка. Дуже шкодую зараз про це.<…> Але Сенцов тут ні до чого. Коли він дізнався про підпал, він нас сварив. Сказав: "Навіщо? Я ж вам казав, хлопці! Навіщо ви це робите?". Це зараз я вже бачу, що це дурниця була", – наголосив він.

 

Боркін зазначив, що їм не подобалася бездіяльність центральної влади, тому вони вирішили спробувати показати спротив у такий спосіб.

 

"На Майдані боролися вогнем, тож ми вирішили зробити так само. Почали з офісу "Русского Єдінства ", а потім вже був офіс "Партії регіонів", який після анексії став офісом "Єдіной Россіі". Ще був один невдалий підпал. Ми пішли і побачили, що там конвой автоматників", – додав він.

 

Як повідомлялося, Сенцова та Кольченка звинуватили в підпалі офісу патрії "Єдіная Россія" в Сімферополі та підготовці низки терактів. Також Сенцова визнали винним у організації терористичної групи, підготовці теракту, замаху на незаконний обіг зброї та вибухівки, а також незаконному зберіганні зброї. 

 

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд РФ засудив Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини