Новини 2011-04-29 10:29

Українці тримають в "матрацах" більше $60 млрд

Голова Нацбанку Сергій Арбузов стверджує, що населення України має заощаджень на суму понад $60 млрд. Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Экономические известия».

«Україна сьогодні має дуже високу привабливість для іноземних інвесторів. Справа в тому, що в нашої економіки є одна чудова якість, яку вже втратили країни старої Європи. Ми маємо свого внутрішнього інвестора - гроші населення і вільні кошти небанківської системи країни, які частково працюють на економіку країни, і покриття негативного сальдо поточного рахунку платіжного балансу за рахунок капітальних інвестицій.

За різними оцінками, сьогодні тільки у населення «в матрацах» зберігається понад $60 млрд. Гадаю, що зіставні суми є і в офшорних зонах. І якщо ми зможемо забезпечити сприятливий інвестиційний клімат (а кредит МВФ - один із сигналів інвесторам), ці гроші наввипередки підуть в економіку у вигляді капітальних інвестицій, забезпечуючи країну валютою», – зазначив він.

Нагадаємо, голова Нацбанку Сергій Арбузов заявив, що Україна розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду відразу два транші на суму близько $3 млрд за підсумками першого півріччя.

схожі новини