Новини 2018-07-18 11:52

Я не проросійський - Трамп

Американський президент відповів на запитання, чи вважає Росію супротивником США.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заперечив, що він проросійський. Про це йдеться в інтерв’ю Fox News.

 

Зокрема, глава Білого дому стверджує, що прагне безпеки для США.

 

"Я не проросійський, не про-якийсь там. Я лише хочу, щоб ця країна була у безпеці. Росія і США контролюють 90% ядерної зброї світу і дружити з Росією, не тільки з цієї причини, це добре, а не погано" - зауважив він.

 

Водночас він наголосив, що в Росії "дуже потужна" армія, однак набагато більш слабка економіка порівняно з Китаєм.

 

Крім того, американський лідер відзначив роль Радянського Союзу у боротьбі з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни.

 

"Під час Другої світової війни Росія втратила 50 мільйонів людей і допомогла нам перемогти війну. Я сказав собі на другий день:" Ви знаєте, Росія дійсно допомогла нам.".

 

Так, Трамп відповів на запитання, чи вважає Росію супротивником Сполучених Штатів.

 

"Я навіть не хочу використовувати слово "супротивник". Ми можемо працювати разом, ми можемо відмінно справлятися", - підкреслив він.

 

 

 

 

Нагадаємо, перед зустріччю з президентом РФ у Гельсінкі, Трамп назвав Путіна суперником.

 

Раніше колишній голова ЦРУ Джон Бреннан заявив, що результати прес-конференції Трампа в Гельсінкі піднімаються та перевищують порогове значення "тяжких злочинів та проступків". За його словами, це "було ні що інше, як зрада".

 

Згодом Трамп повідомив, що погоджується та приймає висновки американських розвідувальні служби про те, що Росія втручалася у вибори в 2016 році.

 

Як повідомлялось, спікер Палати Представників Конгресу США Пол Раян прокоментував результати зустрічі Трампа з Путіним, заявивши, що глава Білого дому "повинен цінувати, що Росія не є нашим союзником". Раян наголосив, що в нього "не викликає сумнівів", що Москва втрутилася у вибори 2016 року в США.

 

Крім того, голова комітету з питань збройних сил США Джон Маккейн заявив, що спільна прес-конференція двох президентів є ганьбою та приниженням для Трампа.

 

Нагадаємо, 16 липня  Трамп не звинуватив Росію у втручанні в американські президентські вибори в 2016 році, а також не підтримав висновки спецслужб США, які стверджують, що РФ втручалася у вибори. Зокрема, Трамп сказав: "президент Путін каже, що це не Росія. Я не бачу причин, чому це повинна бути вона". Водночас він поставив під сумнів роботу американських спецслужб.

 

схожі новини