Новини 2018-07-18 18:17

"Слабкість, егоїзм та наївність". Американські політики про поведінку Трампа на зустрічі з Путіним

Тиждень.ua зібрав реакції республіканців та демократів щодо переговорів між Трампом і президентом РФ у Гельсінкі.

Заява американського президента на спільній прес-конференції з російським лідером Владіміром Путіним у Гельсінкі викликали шквал негативу у представників Демократичної і Республіканської партій США. Винятками були, зокрема, сенатор-республіканець від штату Кентуккі Ренд Пол та віце-президент Майк Пенс, які похвалили главу держави за підсумками зустрічі.

 

Так, хазяїн Білого дому під час свого виступу не звинуватив Росію у втручанні в американські президентські вибори у 2016 році, а також не підтримав висновки спецслужб США. Згодом він заявив, що начебто "обмовився", а насправді повністю вірить і підтримує розвідувальні служби своєї держави.

 

Крім того, американський лідер жодного разу не згадав про Україну: ні про збройний конфлікт на Донбасі, ні про незаконність анексії Криму, ні про політв'язнів, який утримує РФ. 

 

Тиждень.ua зібрав реакції республіканців та демократів щодо переговорів між Трампом і президентом РФ у Гельсінкі.

 

 

Республіканська партія

 

 

Критики

 

Пол Раян - спікер Палати представників Конгресу США

 

 

"Президент має усвідомити, що Росія нам не союзник. Немає морального еквівалента між Сполученими Штатами та Росією, яка залишається ворожою до наших основоположних цінностей і ідеалів. Сполучені Штати мають зосередитись на тому, щоб притягнути Росію до відповідальності і покласти край зловмисним нападам на демократію", - сказав він.

 

"Немає сумнівів, що Росія втручалась до наших виборів і продовжує спроби зашкодити демократії тут і в усьому світі. Це не лише висновок розвідувальної спільноти США, але також і висновок Комітету Конгресу з розвідки", - додав Раян.

 

 

Боб Коркер - голова Сенатського комітету із закордонних справ

 

 

"Коли він мав можливість захистити наші розвідувальні служби, які працюють на нього, я був дуже розчарований і засмучений еквівалентністю, яку він дозволив та тим, що Путін говорив", - зауважив сенатор щодо звинувачень РФ у втручанні в американські вибори.

 

"Коментарі президента змусили нас виглядати, як націю, більше схожу на слабкого гравця і я у цьому дуже розчарований", - підсумував він.

 

 

Джефф Флейк - член Сенату від Аризони

 

 

"Ніколи не думав, що настане день, коли американський президент буде стояти на сцені з російським президентом і покладати на США вину за російську агресію. Це соромно", - написав він.

 

 

Адам Кінзінгер - член Палати представників США від штату Іллінойс

 

 

"Американський народ заслуговує правди, і нехтувати легітимністю нашої розвідки - неповага до людей, які служать цій країні. Пора подивитися правді в очі. Путін нам не друг, він ворог нашої свободи", - сказав він.

 

 

Ден Коутс - директор національної розвідки США

 

 

Глава нацрозвідки відповів на сумніви Трампа під час прес-конференції з Путіним  щодо висновків американських спецслужб про втручання РФ в американські вибори.

 

"Ми були зрозумілі в оцінках втручання Росії у вибори 2016 року", - заявив Коутс.

 

Крім того, він додав, що спроби підриву демократії в США з боку РФ тривають.

 

 

Джон Маккейн - голова комітету з питань збройних сил Сенату США

 

 

"Сьогоднішня прес-конференція у Гельсінкі була одним з найганебніших виступів американського президента в пам'яті. Збиток, нанесений наївністю президента, егоїзмом, помилковою еквівалентністю і симпатією до автократів, важко підрахувати. Але ясно, що саміт в Гельсінкі був трагічною помилкою", - написав він.

 

 

Сьюзан Коллінз - сенатор США від штату Мен

 

 

"Сьогоднішні заяви президента у Гельсінкі демонструють його постійну відмову прийняти одностайні висновки американських лідерів розвідки та  висновків Комітету з розвідки Сенату", - заявила вона.

 

 

Ліндсі Грем - сенатор від штату Південна Кароліна, член Комітету з питань збройних сил у Палаті представників

 

 

"Дональд Трамп втратив можливість притягнути Росію до відповідальності за втручання в президентські вибори 2016 року та застерегти від втручання в майбутні вибори. Така відповідь президента Трампа сприйматиметься Росією як слабкість та створить ще більше проблем у майбутньому", - зауважив він.

 

 

Роб Портман -  член Комітету з міжнародних відносин Сенату США

 

 

"І Білий дім, і комітет Сенату з розвідки зробили висновок, що Росія втрутилася у вибори 2016 року. Але коли випала нагода, президент Трамп не спитав президента Путіна про втручання у вибори, про незаконне вторгнення у Крим або про триваючу агресію на Сході України", - написав він.

 

 

Бен Сасс - сенатор від штату Небраска

 

 

"Америка хоче хороших відносин з російським народом, але Владімір Путін і його головорізи відповідають за агресію в радянському стилі. Коли президент грає в ці ігри з моральною еквівалентністю, він дає Путіну пропагандистську перемогу, якої той відчайдушно потребує".

 

 

Прихильники

 

Ренд Пол - сенатор США від штату Кентуккі.

 

 

"Я думаю, що це гарна ідея про взаємодію, і я не зовсім розумію всіх тих, хто божеволіє, критикуючи президента", - сказав він.

 

 

Майк Пенс - віце-президент США

 

 

"Розбіжності між нашими США і Росією обговорювалися всебічно, і весь світ і весь американський народ побачили, що президент Дональд Трамп завжди ставитиме процвітання і безпеку Америки на перше місце", - заявив він.
 

 

 

Демократична партія

 

 

Чак Шумер - лідер Демократичної партії у Сенаті США

 

 

"За всю історію нашої країни американці ніколи не бачили, як президент Сполучених Штатів підтримував би супротивника так, як Трамп підтримав Путіна і підкорився йому",- заявив він.

 

"Якщо президент не може прямо сказати президенту Путіну, що він неправий, а ми маємо рацію, і наші розвідувальні органи праві, то це неефективно, а що ще гірше – це є ознакою слабкості. Це говорить про те, що президент Путін "продовжує використовувати Дональда Трампа", оскільки він не має мужності, сили, може, навіть переконання, щоб сказати в обличчя Путіну те, що він намагався сказати кілька хвилин тому", - наголосив він.
 

 

 

Ненсі Пелосі -  лідер Демократичної партії  у Палаті представників США

 

 

"Це сумний день для Америки, і для всіх західних демократій, які Путін продовжує переслідувати", - наголосила вона.

 

 

Марк Уорнер -  сенатор від штату Вірджинія Марк Уорнер, член комітету з розвідки

 

 

"Це справжня ганьба, що президент став на бік Путіна, а не власної розвідки, і поклав на США вину за російську атаку на нашу демократію", - сказав він.

 

 

Елізабет Уоррен -  сенатор від штату Массачусетс

 

 

"Дональд Трамп на міжнародному рівні ганьбить Америку, підриває віру в наші інститути, послаблює наші альянси. Росія втрутилася в наші вибори і зробила атаку на нашу демократію. Путіна потрібно притягнути до відповідальності, а не нагороджувати. Ганьба ", - відзначила вона.

 

 

Білл Нельсон - сенатор від штату Флорида

 

 

"Відмова нашого президента визнати, що Путін втручався в наші вибори, має стривожити нас усіх. Небажання президента дати йому відсіч і заступитися за нашу країну неприйнятно і ганебно", - сказав Нельсон.

 

"Ніхто не знає, що президент Трамп і Путін сказали у своїй приватній зустрічі сьогодні. Але те, що президент Трамп сказав потім, і його відмова прийняти той факт, що Росія втрутився у наші вибори 2016 року, є тривожним, принизливим і неприйнятним", - додав він.

 

 

Джо Байден - колишній віце-президент США

 

 

За його словами, мета Путіна - "зруйнувати ліберальний міжнародний порядок, створений після Другої світової війни", який допоміг західним країнам досягти процвітання і миру. Він переконаний, що Трамп "допомагає в цьому порядку денному" Путіну.