Новини 20:59

У прокуратурі назвали умову, за якої екіпаж "Норду" може повернутися в Крим

Водночас Ребров наголосив, що не може коментувати можливість обміну членів екіпажу.

Прокуратура АРК повідомила, що члени екіпажу керченського судна "Норд" можуть повернутися до окупованого Криму в будь-який час, однак для цього вони повинні скористатися українськими документами. Про це повідомив представник прокуратури Криму Єгор Ребров.

 

"Як громадяни України вони можуть спокійно повернутися додому за своїми паспортами – чому вони цього не роблять, питання більше до них", – заявив він.

 

Ребров наголосив, що не може коментувати можливість обміну членів екіпажу.

 

"Капітану оголошено підозру в скоєнні двох кримінальних правопорушень: порушення порядку в’їзду-виїзду з тимчасово окупованої території – стаття 332, а також заняття незаконним рибним промислом – стаття 249 Кримінального кодексу України. Перша передбачає до 5 років позбавлення волі, друга - штраф. Обмін капітана – питання не моєї компетенції. Я особисто вважаю, що громадянина України не можна видавати іншій державі", – зазначив представник прокуратури.

 

За його словами, кримінальне провадження щодо капітана судна "Норд" перебуває на стадії досудового розслідування, це пов’язано з проведенням експертиз.

 

"Екіпажу не загрожує нічого, до них правоохоронні органи ніяких претензій не мають, вони свідки", – додав Ребров.

 

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі Державна прикордонна служба України затримала судно під прапором Росії. 30 березня суд наклав арешт на кримське судно, а 31 березня правоохоронці оголосили про підозру капітану кримського судна "Норд", йому інкримінують порушення порядку в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію України.

 

Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану кримського судна "Норд", яке ходило під прапором РФ, у вигляді тримання під вартою до 31 травня з можливістю внесення застави 35 240 гривень. Пізніше, стало відомо, що за капітана російського судна "Норд" внесли заставу

 

Крім того, 8 квітня Держприкордонслужба України заявила, що представники Генерального консульства Росії намагалися вивезти команду "Норда" в Росію. 9 квітня стало відомо, що команда кримського судна вдруге намагалися покинути територію України. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

схожі новини