Новини 2018-07-19 14:22

Facebook має докази спроб російського втручання в американські вибори - Цукерберг

Цукерберг розповів, що Facebook помітив підозрілу активність росіян ще в 2015 році.

Глава компанії Facebook Марк Цукерберг спростував заяву президента Сполучених Штатів Дональда Трампа про відсутність доказів того, що росіяни використовували соціальні мережі для втручання в президентські вибори США в 2016 році. Про це Цукерберг заявив в інтерв'ю виданню Recode у середу, 18 липня. 

 

"Виходячи з доказів, які ми бачили, цілком зрозуміло, що росіяни намагалися втрутитися у вибори", - сказав Цукерберг.

 

Цукерберг розповів, що Facebook помітив підозрілу активність росіян ще в 2015 році, і повідомив про це Федеральне бюро розслідувань. За його словами, така ж діяльність була зафіксована і під час виборів 2016 року. Зокрема, мова йде про російську військову розвідку, яка займалася фішингом і підробкою акаунтів.

 

"Ви могли бачити це в обвинувальному висновку спецпрокурора Мюллера, оприлюдненому на цьому тижні", - сказав Цукерберг, зазначивши, що в цій інформації є частина знахідок Facebook.

 

Цукерберг зазначив, що був і інший напрямок втручання у вибори, що його компанія пізно ідентифікувала. Мова йде про Cambridge Analytica, яка опинилася в центрі скандалу через використання даних користувачів Facebook. Раніше компанію звинуватили в неналежному використанні даних 87 мільйонів користувачів соцмережі в ході передвиборних кампаній у різних країнах світу, зокрема в США.

 

 

Нагадаємо, 18 липня Американський президент Дональд Трамп повідомив, що США більше не є метою Росії і РФ не втручається у справи Сполучених Штатів. 

 

Нагадаємо, 16 липня президент США Дональд Трамп не звинуватив Росію у втручанні в американські президентські вибори в 2016 році, а також не підтримав висновки спецслужб США, які стверджують, що РФ втручалася у вибори. Зокрема, Трамп сказав: "президент Путін каже, що це не Росія. Я не бачу причин, чому це повинна бути вона". Водночас він поставив під сумнів роботу американських спецслужб. Однак 17 липня Трамп повідомив, що погоджується та приймає висновки американських розвідувальні служби про те, що Росія втручалася у вибори в 2016 році.

 

Згодом представники Демократичної і Республіканської партій Сполучених Штатів Америки розкритикували заяву американського президента Дональда Трампа про те, що він обмовився на зустрічі з російським президентом Владіміром Путіним і насправді згоден з висновками американських спецслужб про втручання Росії у президентські вибори 2016 року. 

схожі новини