Новини 2018-07-21 11:42

Саміт ЄС запустив процес секторальної євроінтеграції України - Кабмін

За словами Клімпуш-Цинцадзе, саме таке рішення є одним з найважливіших результатів нещодавнього саміту ЄС.

Саміт Євросоюзу схвалив розробку механізму секторальної євроінтеграції України і створив можливості для процедурної основи незворотності євроінтеграційних реформ в Україні. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе.

 

За словами Клімпуш-Цинцадзе, саме таке рішення є одним з найважливіших результатів нещодавнього саміту ЄС.

 

"Головне, що політичне схвалення розробки механізму секторальної інтеграції... створює можливості для процедурної основи незворотності євроінтеграційних реформ", - зазначила вона.

 

За словами віце-прем'єра, механізм секторальної інтеграції передбачає розробку взаємних зобов'язань щодо втілення конкретних заходів, незалежно від того, які політсили перебувають при владі. Напередодні саміту Україна запропонувала ЄС механізм інтеграції в енергетичній сфері і цифрових ринках, митній сфері, у сфері юстиції, свободи та безпеки, яку в ЄС підтримали. Цей механізм повинен мати конкретний перелік рішень, які Україна повинна прийняти, над розробкою переліку повинні працювати і Україна, і ЄС.

 

Вона також наголосила, що механізм дасть Україні можливість йти по шляху секторальної інтеграції, згідно з дорожньою картою реформ і рішень, яка має бути узгоджена з ЄС.

 

"Такий механізм стане своєрідною страховкою від політичних коливань щодо євроінтеграції України - як у самій Україні, так і в ЄС...Успішне втілення цих механізмів може стати основою для поширення їх на інші сектори інтеграції", - заявила вона, зазначивши, що механізм, зокрема, допоможе Україні в рамках Угоди про асоціацію з ЄС забезпечити доступ до європейських ринків.

 

Варто зазначити, що саміт ЄС пройшов у Брюсселі на початку липня поточного року.

 

Як повідомлялось раніше, військовий комітет Північноатлантичного альянсу (НАТО) висловив готовність надалі надавати підтримку Україні, зокрема що стосується питань надання зброї.

схожі новини