Новини 2018-07-24 16:42

Полторак звільнив офіцерів, причетних до розкрадання понад 200 тонн палива в Одесі

Глава МОУ наголосив, що вважає дії керівництва 46 Окремого центру забезпечення ЗСУ і офіцерів, які мали контролювати їх, як зраду.

Міністр оборони України Степан Полторак прийняв рішення про накладення дисциплінарних стягнень на офіцерів, причетних до розкрадання понад 200 тонн палива в Одесі. Про це він повідомив у вівторок, 24 липня, на брифінгу щодо результатів перевірки 46 Об’єднаного центру забезпечення Південного регіону в Одесі.

 

"За результатами перевірки було виявлено нестачу пально-мастильних матеріалів в дуже великих розмірах ... Зазначені дії призвели до збитків для держави і створили передумови для отримання особистої вигоди посадовими особами даного центру", – повідомив начальник Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко.

 

Зокрема, за його словами, була виявлена недостача палива різних марок загальним обсягом 204 тонни (серед іншого, брак бензину автомобільного марки А-92 - близько 2,5 тонни).

 

"Попередня оцінка загальної суми збитків для держави становить більше 6,4 мільйонів гривень", – сказав Марченко.

 

Крім того, у ході перевірки було виявлено 34 тонни дизельного палива і 2,6 тонни авіаційного палива, загальна сума збитків для держави становить 1,1 млн гривень.

 

Так, Міністерство оборони України видало наказ про накладення дисциплінарних стягнень на винних службових осіб, згідно з яким:

 

  • Начальника 46 Об’єднаного центру забезпечення полковника Євгена Короля позбавити військового звання. При цьому він позбавляється всіх звань офіцерського складу, права на вихідну допомогу, права пенсійне забезпечення військовослужбовця, права користуватися медичними закладами Міністерства оборони.
  • Начальника складу пального та мастильних матеріалів 46 Об’єднаного центру забезпечення підполковника Андрія Мосунова позбавити військового звання. Він позбавляється всіх звань офіцерського складу, права на вихідну допомогу, права пенсійне забезпечення військовослужбовця, права користуватися медичними закладами Міністерства оборони.
  • Старшого офіцера відділу забезпечення пальним та мастильними матеріалами управління забезпечення пальним та мастильними матеріалами Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України підполковника Дмитра Ізваріна звільнити з військової служби за службовою невідповідності. При цьому він буде позбавлений права на отримання вихідної допомоги при звільненні та право перебувати на квартирному обліку для отримання житла.
  • Начальника відділу зберігання пального та пально-мастильних матеріалів складу пального та мастильних матеріалів 46 Об’єднаного центру забезпечення майора Олександра Ляляєва понизити в посаді. Й він буде призначений на нижчу посаду до іншої військової частини.
  • Начальника Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України полковника Руслана Кубаля понизити в посаді. Він буде призначений на нижчу посаду в органах військового управління.

Полторак наголосив, що вважає дії керівництва 46 Окремого центру забезпечення ЗСУ і офіцерів, які мали контролювати їх, як зраду.

 

"Зраду Збройним Силам України, і зраду військовослужбовцям, які сьогодні виконують свої бойові завдання в районі проведення ООС", – наголосив він.

 

Нагадаємо, НАБУ затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів  МОУ  Володимира Гулєвича, службовця відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів і працівника Департаменту внутрішнього аудиту МОУ за підозрою в розтраті державних коштів у сумі майже 150 млн грн. Корупційні схеми були пов’язані із закупівлею палива для оборонного відомства.

 

Крім того, детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру чотирьом посадовцям Міністерства оборони України, яких затримали за підозрою в корупції. 

 

За інформацією ЗМІ, посадовці компанії "Трейд Коммодіті", яких підозрюють у причетності до розкрадання, втекли напередодні затримання.

 

Суд обрав заступнику міністра оборони Ігорю Павловському запобіжний захід у вигляді домашнього арешту без права покидати домівку на 2 місяці, а також директора Департаменту держзакупівель і матеріального забезпечення Міноборони Володимиру Гулєвичу взяли під домашній арешт.

схожі новини