Новини 2018-07-24 17:55

Референдум на окупованому Донбасі не матиме легітимності - Волкер

Волкер додав, що саме через це США відкидають пропозиції щодо будь-яких референдумів на окупованих територіях.

Спецпредставник Сполучених Штатів з питань України Курт Волкер заявив, що США не підтримують ідею проведення референдумів на території окупованого Донбасу. Про це Волкер повідомив каналу «112 Україна» у вівторок, 24 липня.

 

«В умовах, коли український уряд не контролює цю територію, люди живуть у небезпеці, не мають свободи пересування, є люди, які звідти виїхали. Ніякого референдуму не може там відбутися, він на матиме легітимності», — наголосив спецпредставник США.

 

Волкер додав,  що саме через це «США та інші» відкидають пропозиції щодо будь-яких референдумів на Донбасі.

 

20 липня стало відомо, що Сполучені Штати Америки не підтримують проведення "референдуму" в окупованому Донбасі і не розглядає відповідної можливості. 

 

Як повідомлялося 20 липня, за даними Bloomberg, російський президент Владімір Путін запропонував лідеру США Дональду Трампу провести референдум на окупованій частині Донбасу. У США наразі не прокоментували відповідне повідомлення. Своєю чергою, українська сторона вже офіційно звернулася до Вашингтона з проханням підтвердити або спростувати цю інформацію. Зокрема, Міністерство закордонних справ України відкинуло ідею президента РФ Владіміра Путіна щодо проведення "референдуму" в окупованому Донбасі.