Новини 2018-07-25 08:41

Волкер заявив, що в Гельсінкі США не поступилися Росії в жодному важливому для України питанні

Водночас спецпредставник США зазначив, що Україна не була головною темою розмови глави Білого дому та господаря Кремля.

У фінській столиці Гельсінкі, під час зустрічі президента США Дональда Трампа та лідера РФ Владіміра Путіна, Вашингтон не поступився Москві в жодному важливому для України питанні. Про це повідомив спеціальний представник США в справах України Курт Волкер.

 

"США не поступилися по жодному з тих питань, які можуть непокоїти Україну. Не було жодних подарунків для Росії за рахунок України", – наголосив він.

 

Водночас Волкер зазначив, що Україна не була головною темою розмови глави Білого дому та господаря Кремля.

 

Крім того, спецпредставник США додав, що на зустрічі в Гельсінкі не були зроблені кроки до визнання російської анексії Криму та підтримку "референдуму" або російської позиції щодо створення силової групи для захисту моніторингової місії на Донбасі.

 

Як повідомлялося 20 липня, за даними Bloomberg, російський президент Владімір Путін запропонував лідеру США Дональду Трампу провести референдум на окупованій частині Донбасу. Своєю чергою, українська сторона вже офіційно звернулася до Вашингтона з проханням підтвердити або спростувати цю інформацію. Зокрема, Міністерство закордонних справ України відкинуло ідею президента РФ Владіміра Путіна щодо проведення "референдуму" в окупованому Донбасі.

 

Згодом стало відомо, що Сполучені Штати Америки не підтримують проведення "референдуму" в окупованому Донбасі і не розглядає відповідної можливості. 

 

Крім того, 24 липня спецпредставник Сполучених Штатів з питань України Курт Волкер заявив, що США не підтримують ідею проведення "референдумів" на території окупованого Донбасу.