Новини 2018-07-25 13:48

Пучдемон прокоментував інформацію про зв’язки Каталонії та Росії

Зокрема, екс-лідера регіону назвав відповідну інформацію "фейковими новинами".

Колишній голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заперечив зв’язок руху, який виступав за незалежність від Іспанії, з Росією, назвавши відповідну інформацію "фейковими новинами". Про це повідомляє El Pais.

 

"Було опубліковано багато фейкових новин про зв’язок Каталонії і Росії. Однак подивіться на результати і факти: цьому немає доказів, навіть навпаки – російські боти підтримують тези уніоністів", –  заявив Пучдемон.

 

Як повідомлялося 22 травня, Національний криптологічний центр Іспанії – орган розвідки, відповідальний за захист від кібернападів мереж державних адміністрацій – вперше офіційно повідомив про підозри, що Росія підтримувала каталонських сепаратистів перед референдумом у жовтні 2017 року. 

 

Раніше керівник внутрішньої розвідки Німеччини, президент Федеральної служби захисту Конституції Ханс-Георг Маасен заявив, що Росія підтримувала каталонських сепаратистів перед референдумом у жовтні 2017 року. 

 

Нагадаємо, уряд Іспанії проводить аналіз та намагається встановити, хто стоїть за кампанією дезінформації, орієнтованої на Каталонію, на тлі підозр, що можуть бути задіяні Росія та Венесуела. Додамо, що раніше Іспанія заявила про втручання хакерів з РФ у каталонську кризу. Крім того, у НАТО заявили про наявність розвідувальних звітів, які показують, як російські бот-акаунти у соціальних мережах зосередили свою діяльність на Каталонії під час референдуму. 

 

Додамо, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність. Згодом сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

схожі новини